کد خبر: 650810 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد معتقد است که تعطیلی فرهنگ و هنر باعث پژمردگی جامعه می‌شود.

به گزارش ایلنا، مجید جوادیان زاده طی نشستی با مدیران موسسات قرآنی و مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان اردکان با بیان این مطلب تاکید کرد: اتمسفر و زیست بوم فرهنگی و هنری جامعه را افزایش و گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه زیست فرهنگی جامعه مهم و ضروری است،اظهارداشت: تجربه و تحقیقات نشان داده شهروندانی که خارج از فرهنگ و هنر زیست می‌کنند علاقه و استعداد عجیبی به انحرافات اجتماعی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تصریح کرد: مناطقی که جرم در آن ساماندهی شده بیانگر سقوط فرهنگ و هنر درآن مناطق است.

جوادیان زاده با بیان اینکه توسعه جامعه با تثبیت فرهنگ و هنر رقم می خورد، افزود: با فعالیت های فرهنگی و هنری باید سعی شود رضایت خاطر جامعه را فراهم کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین پیشنهاد داد: سند توسعه فرهنگی و نقشه راه فرهنگی شهرستان اردکان تهیه و تدوین شود.

در این نشست محمود دهقان هراتی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان هم  پیشنهاد و راهکارهای قانونی را برای انجام فعالیت های فرهنگی و هنری ارائه کرد و برای حل مشکلات این حوزه قول مساعد داد.

ارائه گزارش از سوی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان و همچنین نظرات و پیشنهادات مدیران موسسات قرآنی و مسئولان انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان اردکان از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد همچنین در سفر یک روزه به شهرستان اردکان با خانواده شهید کمالی، میرشمسی جانباز 70 درصد و هنرمند پیشکسوت عکاسی عاقلی دیدار و عیادت کرد.

جامعه فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر مشکلات یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر