کد خبر: 165217 A

رئیس شورای اسلامی استان یزد:

احمد زارع پور، با ابراز خرسندی از حضور مدیران ملی در این کنگره گفت: هر چه سطح مدیران شرکت کننده بالاتر باشد می تواند در انتقال مشکلات شوراها و حل آن ها موثرتر باشد.

رئیس شورای اسلامی استان یزد گفت: کنگره مدیریت شهری موجب افزایش دانش مدیران شهری و شورا‌ها می‌شود.

به گزارش ایلنا از یزد، احمد زارع‌پور با اشاره به برگزاری نخستین کنگره تخصص مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر‌ها که قرار است اردیبهشت سال ۹۳ با حضور مدیران ملی و منطقه‌ای و بیش از هزار نفر از اعضای شورای شهر کشور در ساری برگزار شود، گفت: این کنگره فرصت تبادل نظر در رابطه با موضوعات شهری را برای اعضای شورای شهر سراسر کشور بوجود می‌آورد.

عضو شورای راهبردی کنگره مدیریت شهری افزود: این کنگره در جهت ارتباط بیشتر شوراهای شهرستان‌ها و سطح کشور و ارتقاء سطح برنامه‌های توسعه‌ای کشور می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: برگزاری این کنگره در صورت تخصصی بودن در قالب سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی با تبادل نظر تجربیات علمی و عملی می‌تواند در جهت افزایش بهره وری شورا‌ها و رفع مشکلات آن‌ها موثر باشد.

عضو شورای راهبردی این کنگره افزود: با توجه به اینکه این کنگره با نگاه کاملاً تخصصی و با حضور اساتید برجسته دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس و اساتید خارجی برگزار می‌شود، بیان داشت: قطعاً حضور این‌گونه افراد متخصص موجب افزایش سطح آگاهی شهرداران و شورا‌ها خواهد شد و پیشرفت شهر و شهرسازی را به دنبال خواهد داشت.

احمد زارع‌پور، با ابراز خرسندی از حضور مدیران ملی در این کنگره گفت: هر چه سطح مدیران شرکت کننده بالا‌تر باشد می‌تواند در انتقال مشکلات شورا‌ها و حل آن‌ها موثر‌تر باشد.

رئیس شورای استان یزد در خصوص بخش گردشگری که در این کنگره برای میهمانان در نظر گرفته شده گفت: امروزه صنعت گردشگری به‌عنوان یک صنعت پر در آمد و اشتغال زا مطرح است. صنعت گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصاد شهر‌ها بر عهده دارد و همچنین توسعه پایدار گردشگری در ایجاد درآمد پایدار شهر‌ها نقش اساسی دارد.

زارع‌پور، در پایان گفت: قطعا نشست‌های تخصصی و علمی تأثیرات مثبتی دارد و این نشست‌ها می‌تواند در افزایش دانش و تجربه شرکت کنندگان موثر و در ارتقا عملکرد مدیران شهری و شورا‌ها اثرگذار باشد.

قابل ذکراست این کنگره دو روزه همراه با کارگاه‌های آموزشی و بر اساس چهار محور اصلی مدیریت شهری، مدیریت شهرسازی، مدیریت شهر الکترونیک، مدیریت توسعه شهری پیشرفته طراحی شده و در آن اعضای شورای اسلامی شهر‌ها، شهرداران و فعالان این عرصه حضور پیدا خواهند کرد.

احمد زارع پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر