کد خبر: 1236175 A

سرپرست بهزیستی استان یزد گفت: بر اساس تفاهم نامه بهزیستی و آموزش و پرورش طرح پیشگیرانه در حوزه معلولیت ها و آسیب های اجتماعی ویژه ی مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، رضا ابهت با بیان اینکه بهزیستی و آموزش و پرورش در اجرای طرح های پیشگیرانه ویژه اشتراکات زیادی دارند اظهار داشت: اجرای طرح غربالگری شنوایی و پیشگیری از تنبلی چشم از برنامه هایی است که هرسال در مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۳ هزار کودک ۳ تا ۶ ساله سنجش بینایی شدند که از بین آن ها ۲۸۰ کودک آمبلیوپ شناسایی شدند افزود: با توجه به همپوشانی گروه سنی ۵ تا ۶ سال میان بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی مقرر شده بهزیستی اقلام مورد نیاز برای سنجش بینایی کودکان و آموزش مربیان برای اجرای طرح را بر عهده بگیرد و آموزش و پرورش طبق دستورالعمل بهزیستی سنجش بینایی کودکان را انجام دهد.

سرپرست بهزیستی استان یزد همچنین از اجرای برنامه آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ها در مدارس خبر داد و گفت: این برنامه از سال ۱۳۹۵ در تمام دبیرستان های متوسطه پایه دهم و یازدهم در تمام شهرستان ها آغاز شده است.

وی افزود: در دوران شیوع کرونا به دلیل غیر حضوری بودن مدارس، اجرای این طرح ها با وقفه دوساله روبرو شد که امید است در سال تحصیلی پیش رو و با همکاری همیشگی آموزش و پرورش این برنامه ادامه یابد.

ابهت با اشاره به اجرای طرح غربالگری اضطراب در کودکان گفت: این طرح با هدف شناسایی زود هنگام اضطراب کودکان، ارجاع زود هنگام جهت مداخلات تخصصی، افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب توسط بهزیستی اجرا می شود.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/
بهزیستی استان یزد غربالگری بینایی سنجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر