کد خبر: 724667 A

در جلسه‌ای مشترک مطرح شد؛

جلسه بررسی و حل مشکلات تاکسیرانان رشت در دفتر آیت الله فلاحتی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، نماینده ولی‌فقیه با اشاره به تعدد مشکلات تاکسیرانان رشت و پیگیری‌های این قشر خدوم در راستای حل معضلات موجود خواستار ارائه راهکار و حل مشکلات این طیف توسط مسئولان و متولیان امر شد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه تاکسی‌های شهری نقش ویژه‌ای در تسهیل عبور و مروز شهروندان دارند، اظهار داشت: این قشر سال‌هاست مورد اعتماد مردم بوده و در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند و باید با برنامه ریزی کارشناسی و آسیب شناسی مشکلات فعلی آنها را رفع کرد.
 
وی با اشاره به اربعین انقلاب اسلامی خواستار توجه بیش از پیش مسئولین به معضلات شهری شد و به حل بحران بازار، تراکم ترافیک در خیابان های شهر و مشکلات تاکسیرانان به عنوان معضلات اصلی موجود تاکید کرد.
 
رییس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک دهه فجر خدمت به مردم را وظیفه‌محوری مسئولان دانست و بر ادامه راه شهدای انقلاب تاکید کرد.
 
سید امیر حسین علوی بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع و دغدغه اعضای شورا نگاه ویژه‌ای به تاکسی‌های شهر وجود داشته و مدیریت‌شهری همواره در حال تدوین سیاست‌های حمایتی از این قشر خدوم بوده‌اند چرا‌که تاکسیرانان از دیدگاه مدیریت شهری جایگاه ویژه‌ای در شهر دارند.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نیز تعامل مناسبی بین مجموعه شورای‌شهر رشت، سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری و تاکسیرانان وجود دارد. لیکن به‌دلیل حجم مشکلات و انباشت مطالبات این قشر این تعامل باید به شکلی هدفمند به سمت حل مشکلات این قشر پیش برود و حل مشکلات آنها یقینا مستلزم تعامل بین دستگاه‌های متولی است.
 
رییس شورای شهر با ذکر اینکه مطالعه روی طرح تاکسی‌یار مدتی است آغاز شده و به نتایج قابل قبولی رسیده با اشاره به آسیب‌شناسی‌های انجام شده درباره تجربه ناموفق طرح‌هایی همچون گشت‌های بازرسی تاکسیرانی خواستار همکاری پلیس‌راهور و نیروی‌انتظامی برای ایجاد وجه قانونی برای افرادی شد که از بین رانندگان تاکسی انتخاب می‌شوند و ماموریت آنها ساماندهی خطوط و جلوگیری از فعالیت مسافربرهای شخصی روی ایستگاه‌های تاکسی است.
 
نماینده تاکسیرانان نیز با تقدیر از پیگیری و توجه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان درباره حل مشکلات تاکسیرانان، مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های اینترنتی را اصلی‌ترین مشکلات موجود برای تاکسیرانان دانست که عدم حل آن باعث ایجاد خلل در زندگی و معیشت این قشر خواهد شد.
 
دیگر نماینده تاکسیرانان با ذکر اینکه انتظار همکاری بیشتر از سوی دادگستری را داریم، افزود: متاسفانه برای مشکلات ما تعامل مناسب و مکفی بین دستگاه‌های متولی وجود ندارد و این موضوع حلقه مفقوده مشکلات تاکسیرانان است.
تاکسیرانان رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر