کد خبر: 704382 A

با استفاده از تسهیلات بانک سرمایه گذاری آسیایی

مدیر دفتر برنامه ریزی فنی و برآورد بار شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: با استفاده از تسهیلات بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی ، 36 پروژه احداث و توسعه در بخش های انتقال، فوق توزیع و دیسپاچینگ اجرا خواهد شد.

به گزارش ایلنا از رشت عادل سلیمانیِ، مدیر دفتر برنامه‌ریزی فنی و برآورد بار شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: با استفاده از تسهیلات بانک سرمایه گذاری زیرساخت های آسیایی که به مبلغ 141 میلیون یورو می باشد تعداد زیادی از پروژه های زیربنایی شبکه انتقال و فوق توزیع استان به اجرا در خواهند آمد. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته با اخذ تسهیلات مذکور، در بخش 230 کیلوولت درخصوص احداث پستهای رودبنه، دیلمان و سیادتی و توسعه پستهای عضدی، لاکان، لوشان و همچنین خرید یک دستگاه پست سیار اقدام خواهد شد.

وی افزود: در سطح ولتاژ 132 کیلوولت، توسعه پست های رستم آباد و منجیل و در سطح ولتاژ 63 کیلوولت احداث 6 پست جدید به همراه توسعه 10 پست موجود به اجرا در خواهد آمد. علاوه بر پست های مذکور، منابع مالی مورد نیاز برای اجرای  9 پروژه خط جهت تقویت شبکه تامین برق استان به طول تقریبی 285 کیلومتر ، تامین خواهد شد.

سلیمانی گفت: با توسعه شبکه، استفاده از سیستم های ارتباطی وکنترلی مدرن به منظور  بهره برداری مناسب از شبکه اهمیت بیشتری خواهد یافت و احداث مرکز دیسپاچینگ فوق توزیع گیلان و احداث 540 کیلومتر فیبر نوری جهت برقراری ارتباط مناسب با پست های استان از دیگر برنامه هایی است که پس از اخذ تسهیلات مد نظر اجرایی خواهد شد.

مدیر دفتر برنامه ریزی فنی و برآورد بار در خصوص فرایند دریافت تسهیلات اظهار داشتند: با توجه به محدودیت های وزارت نیرو در زمینه تامین نقدینگی موردنیاز برای اجرای پروژه های صنعت برق و ضرورت توجه به راههای جدید تامین منابع مالی، شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به عنوان اولین شرکت در بین شرکت های برق منطقه ای کشور ، موفق شد در آبان ماه سال جاری مجوز شورای اقتصاد را برای  استفاده از تسهیلات مذکور اخذ کند. البته در راستای دریافت وام مذکور اخذ مجوز بانک مرکزی و سایر مجوزات قانونی نیز در دست اقدام است که انشاءا… به زودی خواهیم توانست به این مجوزات نیز دست پیدا کنیم.

سلیمانی در خصوص اهداف دریافت تسهیلات از بانک توسعه زیرساخت آسیا گفت: با توجه به بحران خشکسالی در مناطق مرکزی کشور، استان گیلان از اهداف اصلی مهاجرت محسوب شده و بایستی زیرساخت های لازم بدین منظور فراهم شود.

وی افزود: ضمن اینکه با اخذ وام و اجرای پروژه‌های مد‌نظر، شاهد توسعه شبکه برق استان گیلان و ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه سرمایه گذاری در منطقه خواهیم بود. همچنین بسترهای لازم برای انتقال اضافه تولید نیروگاه‌های استان گیلان به شبکه سراسری فراهم خواهد شد و مشکل حبس تولید نیز حل خواهد شد.

 

اقتصاد برق برنامه ریزی منطقه ای بانک سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر