کد خبر: 693786 A

علوی در دیدار با سفیر کره جنوبی عنوان کرد:

رئیس شورای شهر رشت گفت: روابط اقتصادی بین گیلان و کره جنوبی مزیت های اقتصادی دوجانبه دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، در شصت و سومین جلسه شورای شهر رشت، یوجانگ هیان، سفیر کره‌جنوبی با حضور در تالار شورای شهر رشت، بر همکاری های دو جانبه بین دو کشور تاکید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: پارلمان محلی رشت، مرکز استان و محل تصمیم گیری نمایندگان مردم است و امیدواریم این دیدار بابی برای گشودن همکاری های دو جانبه باشد. 
 
امیر حسین علوی اظهار داشت: گیلان و رشت از لحاظ طبیعت و اقلیم و فرهنگ مردم شباهت های زیادی به سرزمین های شرق دارد و مردم نیز شناخت خوبی از کشور کره دارند.
 
علوی تصریح کرد: مردم این روزها سیاست های خصمانه تحریم های آمریکا را تحمل می‌کنند. پارلمان محلی تمایل دارد تا روابط فرهنگی و اجتماعی خود را با شهرهای مشابه در دیگر کشورها گسترش دهد. بواسطه این روابط، مزیت های اقتصادی برای هر دو کشور متصور است.
 
رئیس شورای شهر رشت به عنوان نمونه ابراز کرد: در مدیریت شهری به دنبال هوشمندسازی خدمات خود در مجموعه شهرداری بعنوان بزرگترین سازمان خدمات رسان هستیم و تمایل داریم این تجربه را از کره دریافت کنیم.
 
همچنین در حوزه زیست محیطی و مدیریت پسماند می توانیم از تجربیات کره استفاده کنیم.
 
علوی با اشاره به ضرورت حراست از رودخانه های رشت، بیان کرد: امروز این رودخانه‌ها از آلودگی رنج می‌برد. در این زمینه کره در حفاظت از منابع طبیعی و تصفیه فاضلاب های شهری موفق عمل کرده و تمایل داریم از سیستم های فاضلاب این شهر بازدید کنیم.
 
رئیس شورا افزایش حمل و نقل عمومی و ایجاد خط تراموا را نیز یادآور شد و افزود: برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی آماده استفاده از خودروهای این کشور هستیم.
 
وی ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک را هم پتانسیلی برای رشت در دنیا توصیف کرد.
خوراک شورای شهر طبیعت فرهنگی و اجتماعی کره جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر