کد خبر: 693637 A

سالاری در نشست علمای اهل تسنن و تشیع استان گیلان:

استاندار گیلان گفت: هرگونه تبعیض میان مذاهب اهل تسنن و تشیع در مسیر خدمت‌رسانی و نیز نقش‌آفرینی در اداره جامعه به ویژه استفاده از فرصت‌های شغلی، استخدامی و مسئولیت‌های اداری و تصدی امور عمومی، برخلاف سیاست‌های دولت است.

به گزارش ایلنا از رشت،  مصطفی سالاری در نشست صمیمی با جمعی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گیلان که در آستانه آغاز هفته وحدت با حضور آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد با تبریک فرارسیدن ایام میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و هفته  وحدت گفت: ایام هفته وحدت نماد بارزی از عهد و پیمان مشترک مسلمانان برای حرکت همگام در مسیر رفع مشکلات جامعه اسلامی به ویژه ایران سرفراز است.

وی بر ضرورت گام‌نهادن در جهت تقویت تمرکز بر وجوه مشترک میان اهل تسنن و تشیع تأکید و تصریح کرد: در صیانت از دین مبین اسلام و جلوگیری از ورود هرگونه خدشه و لطمه به سیمای منور آن، رسالت مشترکی میان اهل تسنن و تشیع وجود دارد.  

وی حرکات مدبرانه مسلمانان را گام موثری در مسیر جلوگیری از شکل‌گیری تندروی‌ها دانست و افزود: در مسیر وحدت‌آفرینی میان مسلمانان هر یک از آحاد جامعه وظایفی دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر لزوم پرهیز از هر اقدامی که موجب تبعیض، گلایه‌مندی و ایجاد فاصله میان جامعه اسلامی می‌شود، اظهار داشت: در ارائه خدمات و بهره‌برداری از امکانات و فرصت‌ها نگاهی به شیعه یا سنی بودن آن منطقه وجود ندارد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون شاهد وجود تبعیض در ارائه خدمات عام‌المنفعه و پروژه‌های عمرانی به مناطق سنی‌نشین توسط دولت جمهوری اسلامی نبودیم.

 

 

استان گیلان جامعه خدمت رسانی دولت سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر