کد خبر: 687649 A

جانشین فرمانده پلیس راه گیلان خبر داد:

جانشین فرماندهی پلیس راه گیلان گفت: این استان رتبه نخست کشور را در فوت عابران پیاده دارد.

به گزارش ایلنا از آستارا، سرهنگ جاور صفاری که جهت شرکت در همایش جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستا به شهرستان مرزی بندر آستارا سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روزانه به طور میانگین در سطح کشور 45 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند و 970 نفر نیز مصدوم می شوند.

وی با بیان اینکه سهم استان گیلان از این آمار 2 کشته در روز و 23 نفر مصدوم است، ادامه داد: در هفت ماه نخست سال‌جاری، بالغ بر 308 نفر در استان گیلان کشته شدند که 106 نفر موتور سوار و 58 نفر عابر پیاده بودند.

سرهنگ صفاری با تأکید بر اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد، افزود: استان گیلان در سال گذشته رتبه اول کشور در فوت عابران پیاده و رتبه دوم تصادفات موتورسیکلت را به خود اختصاص داد که قابل تأمل است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 198 موتور سوار در جاده‌های استان فوت کردند، خاطر نشان کرد: تعداد کثیری از رانندگانی که تصادف می کنند و از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند، مجروح یا معلول می شوند.

جانشین فرماندهی پلیس راه استان گیلان در بخش دیگر سخنان خود به خسارات ناشی از این تصادفات اشاره کرد و توضیح داد: هزینه تصادف هر نفر 7 میلیارد ریال است که در سال گذشته رقمی در حدود 430 میلیارد ریال هزینه بر کشور تحمیل شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود، توجه به ایمنی موتور سیکلت ها و عابران پیاده به خصوص هنگام تردد در شب را از اولویت ها برشمرد و اضافه کرد: بررسی تعداد کشته‌ها در میان موتورسوارن، مبین این است که از موتورسیکلت به نحو شایسته ای استفاده نمی کنیم.

 

استان کشور پلیس راه فوت کلاه ایمنی رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر