کد خبر: 684975 A

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان این که وقف ظرفیتی قابل توجه برای رفع مشکلات جامعه است، گفت: ضروریست تا ظرفیت وقف برای رفع مشکلات جامعه مورد توجه باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، حجت‌الاسلام و المسلمین ستار علیزاده در دیدار با نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس افزود: ظرفیت وقف برای رفع مشکلات جامعه باید مورد توجه مسئولان و کارگزاران نظام باشد.

وی اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه از بستر خدمت به اهل‌بیت و قرآن‌کریم دنبال رفع نیازهای روز جامعه، تقویت ارکان اقتصادی جامعه اسلامی، مبارزه با فقر و توزیع عادلانه ثروت است بنابراین اگر از سنت حسنه وقف حمایت شود، مشکلات کشور در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کمتر خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه حمایت‌های دولت و مجلس در چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته تصریح کرد: با وجود همه حمایت‌ها بازهم حمایت مسئولان در تراز سازمان اوقاف نیست.

وی با بیان اینکه اوقاف یک‌دستگاه فراجناحی و خدمتگزار است، اظهار داشت: در 10 سال اخیر و با سیاستگذاری‌های انجام شده، سازمان اوقاف در حال دست یافتن به جایگاه واقعی خود است.

علیزاده با اشاره به فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش‌های مختلف اضافه کرد: برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله طرح آرامش بهاری در تعطیلات نوروزی، نشاط معنوی در تابستان، مهر تندرستی با هدف تامین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی و بیمارستان ‌ها، مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت همه ساله در سطح کشور و گیلان برگزار می شود.

ذبیح‌الله نیکفر نماینده مردم شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل در مجلس نیز در این دیدار گفت: سنت حسنه وقف سرمایه ای است که باید بر اساس نیات واقفان هزینه و مدیریت شود.

وی مسئولیت سازمان اوقاف در حفظ و نگهداری موقوفات را بسیار مهم دانست و افزود: سازمان اوقاف هر میزان بتواند اعتماد مردم را در زمینه عمل به نیات واقفان جلب کند به همان نسبت مردم برای وقف و ثبت موقوفات جدید ترغیب می‌شوند.

وی با بیان اینکه سنت حسنه وقف از احکام متعالی اسلام برای مددرسانی به نیازمندان و رفع نیاز از جامعه است، تصریح کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ شیعه و اسلام از دیگر کارکردهای موثر سنت حسنه وقف است.

بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار موقوفه و بیش از 900 بقعه متبرکه است.

اوقاف و امور خیریه جامعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر