کد خبر: 683072 A

به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛

به مناسبت گرامیداشت ایام ماه محرم و صفر، نمایش خیابانی با عنوان « کربلا اینجاست » به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به مناسبت گرامیداشت ایام ماه محرم و صفر، نمایش خیابانی با عنوان « کربلا اینجاست » به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

نمایش «کربلا اینجاست» کاری از امیر محمد رضایی است که به تشریح قسمتی از وقایع روز عاشورا و اتفاقات پس از آن می پردازد.

حضرت سکینه (س) در صحرای کربلا به دنبال پیکر به خونین کشیده پدر خود می گردد و با دیدن آن از هوش می رود. وی در خواب رویای پدر خود را می بیند که در این ماجرا حضرت زینب (س) به دنبال پیکر دو برادر شهیدش می‌گردد که با ورود شمر و عمر به صحنه حوادثی در آنجا رخ می‌دهد که پخش صدای بی‌سیم، مدافعی از مدافعان حرم وارد صحنه شده که کارگردان با ورود این رزمنده به صحنه خواست برای بیننده تداعی صحنه شهادت حضرت امام حسین (ع) که در راه آرمان‌های خود به شهادت رسید، را نمایش بگذارد.

بازیگران: هانی رضایی، سایین میرزاجانی ، پدرام نوروزی ، آرمان نمایشی، علی شکارچی ، محمد یوسفی ، ترانه عزیزی . دستیاران کارگردان: سجاد اکبری ،  شهریار گلناری.

منشی صحنه : هانی رضایی ، طراح صحنه : امیر محمد رضایی ، راوی : مجتبی بهمنی ، هماهنگی : پدرام نوروزی ، تهیه کننده : سجاد اکبری ، کارگردان : امیر محمد رضایی

استان گیلان دانشگاه آزاد اسلامی کربلا محرم نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر