کد خبر: 681549 A

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان:

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان بر استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به ورود به فصل سرما بار دیگر بر لزوم استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و توجه به مسائل ایمنی وسایل گازسوز تاکید کرد.

 اکبر در این خصوص اظهار داشت: مشترکین می توانند با پرداخت هزینه ای ناچیز و خرید و استفاده از وسایلی مانند بست شیلنگ گاز، لوله بخاری یک تکه و دودکش H، پاییز و زمستان پیش رو را با ایمنی هرچه بیشتر به همراه خانواده هایشان سپری کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان بیان کرد: برخلاف شوفاژ و پکیج، بخاری گازی برای تولید گرما از اکسیژن درون اتاق استفاده می کند، لذا استفاده کنندگان از آن برای مقابله با کم شدن اکسیژن محیط، باید راهی را برای انتقال هوا و ارتباط با محیط باز در نظر گیرند.

وی یکی از ساده ترین راه های اطلاع از سلامت سیستم گرمایشی منزل را لمس لوله بخاری عنوان کرد و گفت: به منظور اطمینان از عملکرد مناسب وسیله گاز سوز خود تنها کافیست تا لوله بخاری خود را لمس کنند و در صورت سرد بودن لوله بخاری، بلافاصله وسیله گرمایشی را خاموش و مسیر دودکش را بررسی کنند زیرا سرد بودن لوله بخاری روشن، نشانه گرفتگی دودکش خروجی است.

اکبر از نقش مهم صدا و سیما و رسانه ها در جهت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در کشور سخن گفت و اظهار داشت: صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی می توانند با آگاه ساختن مردم درخصوص اهمیت مسئله انرژی، سبب تغییر نگرش مردم و به تبع آن کاهش قابل توجه مصرف بی رویه و نیز کاهش اتفاقات و حوادث گاز طبیعی در کشور شوند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان از همه مشترکین درخواست کرد تا ضمن رعایت موارد ذکر شده، با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت گاز استان گیلان به آدرس www.nigc-gl.ir  و پیام رسان سروش شرکت به آدرس gasguilan@) کلیه نکات ایمنی در خصوص استفاده از وسایل گاز سوز را مورد مطالعه قرار دهند.

استان گیلان استاندارد رسانه سرما گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر