کد خبر: 680581 A

فرماندار تالش گفت: جدیت در پیگیری طرح های بومگردی یکی از ملاک های مهم فرمانداری تالش در ارزیابی عملکرد بخشداران و دستگاه های اجرایی است.

به گزارش ایلنا از تالش، فرماندار تالش در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح بومگردی شهرستان در حضور بخشداران و دستگاه های اجرایی مرتبط با بیان اهمیت حفظ و حراست از ارزش ها ، فرهنگ و میراث جامعه روستایی گفت : اجرای طرح بومگردی یکی از روزنه های استفاده از ظرفیت ها و ارائه خلاقیت های جامعه روستایی به منظر عموم جهت ترویج فرهنگ و آداب و رسوم روستاهای شهرستان تالش است.

مهدوی با اشاره به تاکید استاندار گیلان بر لزوم توجه ویژه دستگاه های اجرایی به اجرای طرح بومگردی عنوان داشت : بخشداران و دهیاران در ترویج و تشویق و استعدادیابی طرح های بومگردی نقش اساسی دارند و در این راستا انتظار میرود توجه ویژه ای به پیگیری روند اداری و اجرایی طرح های بومگردی داشته باشند.

فرماندار تالش جدیت در پیگیری طرح های بومگردی را یکی از ملاک های مهم فرمانداری تالش در ارزیابی عملکرد بخشداران و دستگاه های اجرایی مرتبط خواند و تاکید داشت : بخشداران روزانه زمان مشخصی از ساعات کاری خود را به این موضوع اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه کوتاهی و کم کاری در اجرای این طرح از هیچ دستگاهی قابل پذیرش نیست افزود : از بانک های عامل و سازمان نطام مهندسی انتظار میرود جهت تسهیل در روند اجرای طرح بومگردی تلاش و مساعدت داشته باشند.

فرماندار تالش در ادامه از صدور 28 مورد موافقت اصولی از اداره کل میراث فرهنگی استان به متقاضیان اجرای طرح بومگردی  در شهرستان تالش اشاره داشت و گفت : 22 مورد از متقاصیان اجرای طرح های بومگردی به بانک های عامل جهت اخذ تسهیلات به ارزش 9700000میلیارد تومان معرفی شده اند .

مهدوی در پایان از بازدید سرزده بانک های عامل شهرستان جهت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و بوم گردی طی روزهای اتی خبر داد و عنوان داشت : بانک های کم کار در پرداخت تسهیلات به مراتب استان معرفی خواهد شد.

استفاده از ظرفیت جامعه خلاقیت دستگاه های اجرایی فرهنگ و آداب و رسوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر