کد خبر: 673956 A

نماینده ولی فقیه در گیلان با حضور در مناطق سیل زده تالش از نزدیک مشکلات مردم منطقه را مشاهده و بررسی کرد.

به گزارش ایلنا از تالش،  آیت الله رسول فلاحتی با حضور در روستای “شیخ محله خرجگیل” اسالم تالش ضمن همدردی با آسیب‌دیدگان از نزدیک با مشکلات مردم منطقه آشنا شد.

وی بر آبرسانی، برق رسانی و گازرسانی سریع برای مردم سیل زده تالش تاکید کرد و افزود: همه با هم باید پیگیر مشکلات مردم باشیم.

امام جمعه رشت با اشاره به خسارت به واحدهای مسکونی مردم در بستر رودخانه‌ها، بیان کرد: بستر و اطراف رودخانه محل مناسبی برای زندگی نیست و مسئولان استانی و محلی باید در این زمینه همگرایی داشته باشند.

آیت الله فلاحتی به تخریب ۸۰ تا صددرصدی تعدادی از واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده تالش اشاره کرد و گفت: با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه برای جابجایی و اسکان مردم در مناطق دیگر اقدام شود.

وی، خواستار گابیون بندی دیواره رودخانه در مناطق سیل زده شد و تصریح کرد: تخریب یک دهنه پل سبب قطع راه ارتباطی ۳۰ خانوار روستایی منطقه شده و ترمیم آن از اولویت‌های بازسازی محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تعدادی از سیل زدگان در چادر اسکان داده شده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه اگر مکان مناسبی برای اسکان سیل زدگان برقرار نشود ممکن است مشکلاتی برای مردم ایجاد کند.

آیت الله فلاحتی بر برآورد خسارت مردم در مناطق سیل زده تاکید کرد و یادآور شد: تعدادی از احشام را سیل برده؛ ضمن اینکه به زمین های کشاورزی و باغ های مردم آسیب وارد شده است.

 

 

سیل مشکلات مشکلات مردم ولی فقیه برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر