کد خبر: 672208 A

جمشیدنژاد عنوان کرد:

معاون استاندار گیلان گفت: همسران و مادران شهدا باید رسالت زینبی خود را انجام داده و وقایع جنگ، رشادت‌ها و حماسه‌های آن را به نسل‌های بعد منتقل کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، مراسم تجلیل از همسفران افلاکی سرزمین گیل در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا رشت برگزار شد.

جمشیدنژاد در این مراسم با اشاره به هشت سال دفاع جانانه ملت ایران مقابل رژیم تا دندان مسلح عراق گفت: ملت ایران برابر همه استکبار جهانی مقاوم و استوار ایستادند تا برگ زرینی از آزادی، ایثار و افتخار در تاریخ باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان ادامه داد: ملت ایران در دنیای متلاطمی که همه به دنبال کسب قدرت و منافع خود بوده و ارزشی برای دیگر کشورها قائل نیستند ،به الگوی مقاومت و آزادی خواهی تبدیل شده اند که برخلاف جریان سلطه و در راستای انسانیت، فرهنگ و معنویت حرکت می‌کنند.

جمشیدنژاد با اشاره به ایام سوگواری محرم، با بیان اینکه امام حسین(ع) چهره‌ایی درخشنده و الگویی برای تمام مبارزان و آزادی خواهان جهان است اظهار کرد: بسیاری از آزادیخواهان همچون گاندی امام حسین(علیه السلام) را الگوی خود قرار داده و گفته اند: الگویم را از حسین(ع) گرفته‌ام.

وی با اشاره به رسالت زینب(س) در بازگویی وقایع عاشورا و فلسفه نهضت کربلا افزود: همسران و مادران شهدا نیز باید رسالت زینبی خود را انجام داده و وقایع جنگ، رشادت‌ها و حماسه‌های آن را به نسل‌های بعد منتقل کنند.

جمشیدنژاد با تاکید بر بهره‌برداری از ابزار هنر در انتقال فرهنگ شهادت تصریح کرد: امروز رسالت همه ما محافظت ازخون شهداست.

جنگ دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر