کد خبر: 670805 A

فرماندار آستارا مطرح کرد:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: با توجه به نقش‌های محوری معلمان در هدایت های تحصیلی و اجتماعی آنها می‌توانند در روند توسعه اجتماعی بسیار موثر باشند.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن اسلامی معلمان شهرستان مرزی بندرآستارا اظهار داشت: معلمان بعنوان یک مرجع اجتماعی برای عموم جامعه قابل احترام هستند و با توجه به نقش‌های محوری آنان در هدایت‌های‌تحصیلی و اجتماعی می‌توانند در روند توسعه‌اجتماعی بسیار موثر باشند.

فرماندار آستارا یادآور شد: دولت تدبیر و امید اعتقاد به حضور و مشارکت اقشار مختلف مردم در صحنه های اجتماعی و سیاسی دارد و بر همین اساس تلاش شده است تا با ساماندهی فعالیت‌های این تشکل‌ها شاهد بهره‌مندی صحیح از ظرفیت های موجود باشیم.

وی اضافه کرد تشکل‌های اجتماعی و سیاسی نیز باید تلاش کند در چارچوب‌های تعریف شده بر اساس ضوابط و اساس نامه ها فعالیت کنند.

رنجکش یادآور شد: در آستارا نیز تلاش شده است از سال گذشته در راستای بهره‌مندی از ظرفیت تشکل های سیاسی و اجتماعی اقدامات خوبی توسط فرمانداری انجام و فعالان این حوزه بر اساس چارچوب های قانونی ساماندهی شوند که مورد استقبال قرار گرفت و هم‌اکنون شاهد حضور نمایندگی های احزاب و گروه‌های سیاسی و تشکل های مردم‌نهاد اجتماعی هستند که تعداد آن ها به ۱۵ تشکل می‌رسد.

وی گفت: انجمن اسلامی معلمان نیز از جمله تشکل های باسابقه‌ای است که فعالیت دارد و این تشکل به دلیل حضور چهره های موثر که از جمع معلمان و فعالان سیاسی و اجتماعی منطقه هستند می‌توانند در مسیر اعتلای جامعه نقش مهمی داشته باشند.

وی همچنین خواستار پویایی و تحرک بیشتر سایر تشکل ها در راستای حرکت های اجتماعی و سیاسی با برگزاری نشست ها، کنگره ها و جلسات تبیینی و توجیهی در مسیر توسعه اجتماعی شهرستان آستارا شد.

در ادامه این جلسه ایراندخت رستم‌نژاد مسئول انجمن اسلامی معلمان آستارا ضمن تشکر از فرماندار آستارا در خصوص حمایت از فعالیت احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی به ارائه  توضیحاتی درخصوص فعالیت این انجمن در آستارا پرداخت و در پایان این مراسم از تعدادی معلم بازنشسته و پیشکسوت و فعالان سیاسی و اجتماعی عضو انجمن اسلامی معلمان آستارا نیز به پاس تلاش های آنان توسط فرماندار آستارا تقدیر بعمل آمد.

اجتماعی و سیاسی جامعه دولت سیاسی و اجتماعی گروه های سیاسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر