کد خبر: 668782 A

در جلسه شورای‌شهر انجام شد؛

در جلسه مشترک کمیسیون‌های بهداشت، محیط زیست و برنامه و بودجه شورای‌شهر رشت با اصلاحیه تعرفه بهای خدمات سازمان آتش‌نشانی رشت در سال ۹۷ موافقت شد.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات‌شهری شورای‌شهر رشت ضمن تسلیت ایام عزاداری ماه محرم درباره تبصره جدید لایحه تعرفه بهاء خدمات آتش‌نشانی با تاکید بر ایمن‌سازی ساختمان‌ها و استحکام بنا برای جلوگیری از بروز عواقب جبران ناپذیر ناشی از حریق اظهار کرد: به منظور حفاظت از اماکن عمومی و منازل مسکونی در برابر حریق باید تمهیدات لازم برای استفاده از مصالح ساختمانی و تجهیزات مناسب در ساختمان ها مورد توجه قرار بگیرد.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه پیشگیری از بحران ناشی از آتش‌سوزی در ساختمان‌های مستعد حریق باید در اولویت کار سازمان آتش‌نشانی قرار بگیرد، افزود: به مبحث نظارت و کنترل در بحث افزایش ایمنی ساختمان ها باید بیشتر توجه شده و ایمن‌سازی ساختمان ها می‌تواند از بروز فاجعه در این زمینه جلوگیری کند.

وی خواستار بازنگری لایحه بیمه آتش سوزی شد و گفت: توجه به این امر موجب ارتقای ایمنی و سلامت شهر و شهروندان شده تا به خاطر سهل انگاری در تعویض سیم کشی فرسوده برق منازل برخی از شهروندان شاهد افزایش آتش سوزی ها در سطح شهر رشت نباشیم.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط ‌زیست و خدمات‌شهری شورای‌رشت تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی موظف است ابتدا به شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و ناامن شهر اقدام کرده و همچنین اقدامات لازم را برای کاهش آثار سوء ناشی از آتش‌سوزی‌ها و خطرات انجام دهد.

وی خواستار نظارت بر ساخت‌وساز ساختمان‌ها، اماکن عمومی از حیث ایمنی و پیشگیری حریق شد و بیان کرد: داشتن شناسنامه ایمنی و صدور مجوز ایمنی از سوی سازمان آتش‌نشانی برای پیشگیری از آسیب‌های جبران ناپذیر حریق باید پیگیری شود.

در ادامه این جلسه بابک رمضانی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با اشاره به تعرفه بهای خدمات آتش‌نشانی اظهار کرد: خانه‌های مسکونی ویلایی که زیر ۱۰۰ مترمربع مساحت دارند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده از پرداخت تعرفه بهاء خدمات آتش‌نشانی معاف هستند.

عضو کمیسیون بهداشت، محیط زیست شورای رشت نیز در این جلسه ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: مدیران باید وظایف خود را در قبال خدمت رسانی به مردم به درستی انجام داده و از دیدار با مردم امتناع نکنند.

اسماعیل حاجی‌پور با تاکید بر اینکه ایجاد منابع مالی پایدار شهرداری بدون تحمیل فشار به مردم باید در دستور کار باشد، تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی یک سیستم خدمات‌رسانی است و قداست آن در خدمت‌رسانی به مردم باید حفظ شود.

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا نیز با تاکید بر نگاه ویژه به خدمات آتش‌نشانی اظهار کرد: ایثارگری‌های آتش‌نشانان با مباحث مالی قابل سنجش نیست.

بهراد ذاکری افزود: با توجه به هزینه‌هایی که سازمان آتش‌نشانی در زمان انجام مأموریت‌ها متحمل می‌شود افزایش تعرفه بهای خدمات برای این سازمان در سال ۹۷ امری ضروری است.

محیط زیست شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر