کد خبر: 666882 A

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در رستم آباد از اختصاص ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت مسکن مهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از رودبار، قائم مقام وزیر راه و شهر سازی در مراسم افتتاح واحد های مسکن مهر گیلان که در شهر رستم آباد شهرستان رودبار برگزار شد با بیان اینکه 60 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن مهر اختصاص یافته است گفت : 45 هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری، 10 هزار و 500 میلیارد تومان از بازگشت اقساط و 5 هزار میلیارد تومان دیگر هم از منابع داخلی بانک ها تامین می شود.

 مهرآبادی با اشاره به احداث 2 میلیون و 200 هزار مسکن مهر در مناطق شهری و 420 هزار واحد در روستاها اعلام کرد : ساخت 2 میلیون و400 هزار واحد از این واحدها به پایان رسیده است که 420 هزار واحد آن روستایی و تحویل شده است.

وی افزود : در شهرها هم از 2 میلیون واحد ساخته شده یک میلیون و 721 یک هزار واحد تحویل شده است و ساخت 280 هزار واحد تمام شده است ولی خدمات زیر بنایی آب، برق و فاضلاب و خدمات روبنایی نیاز دارند تا تحویل مردم شود.

قائم مقام وزیر راه و شهر سازی گفت : 200 هزار واحد نیمه تمام است که 100 هزار واحد فاقد متقاضی است و دولت دو مصوبه گذارانده است و همه شرایط را برای دریافت این واحدها باز گذاشته است و مجلس هم مصوب کرده است 50 هزار واحد تحویل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شود. 

 مهرآبادی اعلام کرد : برای تحویل مسکن مهرهای باقی مانده 4 هزار میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی ، 4 هزار و 800 میلیارد تومان برای خدمات روبنایی و 3 هزار میلیارد تومان اعتبار هم برای آماده سازی و محوطه سازی نیاز داریم که رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور دادند تا در دولت تصویب و تامین اعتبار شود.

وی افزود : با توجه به مصوبه کارگروه مسکن ریاست جمهوری تصمیم داریم هزار و 400 میلیارد تومان امسال اختصاص یابد تا وزارت نیرو، آب و برق 280 هزار واحد مسکن مهر آماده را تامین کند.

 

برق مسکن مهر وزارت نیرو وزیر راه و شهرسازی راه و شهر سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر