کد خبر: 666868 A

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت بر احیای منظر شهری با ساماندهی و تنظیف زمین های رها شده در سطح شهر تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، ‌نود و چهارمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری با دستور بررسی لایحه موضوع اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها محدوده منطقه یک، بررسی لایحه موضوع اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها در تالار شورا برگزارشد.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری رشت با اشاره به عملکرد مثبت این کمیسیون در سال گذشته و تقدیر از اعضای آن یکی از علل اصلی موفقیت سال گذشته را حضور مشاورین متخصص و دلسوز در کمیسیون و توجه لازم به مشورت ها و ایده های آنها از سوی اعضای کمیسیون دانست و خواستار ابقای مشاورین و اضافه شده نیروهای تخصصی در قالب مشاور کمیسیون شد.
 
رضا رسولی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای ماده ۱۱۰ قانون در سطح شهر اظهار داشت: این ماده قانونی در راستای احیای منظر و بهبود سیمای شهری و با اعمال دیدگاه شهرسازی و پاکیزگی بر نظافت و دیوار گذاری برای زمین های رها شده در بر اصلی شهر تاکید دارد.
 
نائب رییس شورای شهر با تاکید بر این مطلب که در اجرای این ماده قانونی باید توجه داشت که با بررسی های کارشناسی و شناسایی دقیق موقعیت زمین و مالک آن از سواستفاده و یا تصاحب زمین از سوی افراد سودجو جلوگیری شود، احداث دیوار بر زمین های رها شده را مستلزم بررسی های حقوقی و دقیق دانست.
 
وی افزود : بیشتر این زمین ها مبدل به محل دپو زباله و باعث آزار همسایگان شده اند که باید در راستای رفاه حال شهروندان و احیای فضای شهری اقدام مقتضی برای رفع این معضل صورت گیرد .
 
رئیس کمیسیون عمران تشکیل پلیس ساختمان با یک ساختار مشخص و قانون‌مند همچون ضابطین محیط زیست با یک شعبه مشخص قضایی در بیست و چهار ساعت را راهکاری اجرایی و بازدارنده در حوزه تخلفات ساختمانی دانست که باید هر چه سریعتر به آن روی آورد.
 
 
 

 

زباله زمین شورای شهر قانون عضو کمیسیون عمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر