کد خبر: 666629 A

مدیرعامل یک شرکت داروسازی در رشت :

مدیرعامل یک شرکت داروسازی در رشت گفت: مردم نگران کمبود دارو نباشند چراکه این شرکت در صورت عدم سودهی نیز به تولید دارو ادامه می‌دهد‌.

سید محمد کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رشت اظهار داشت: در شرایط کنونی که کشور ما از سوی ابرقدرت‌ها مورد تحریم قرار گرفته، شرکت بهوزان پشت ملت ایران است و اجازه نمی‌دهیم مردم احساس کمبود دارو کنند.

سرم دیالیز از مهم‌ترین نیازهای اساسی دارویی در ایران

کشاورز تولید سرم دیالیز را به‌عنوان یکی از نیازهای اساسی امروز در کشور دانست و یادآورشد:  در حال حاضر سالیانه حدود یک‌میلیون سرم دیالیز تولید می‌شود که بخش بزرگی از نیاز وزارت بهداشت را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت داروسازی بهوزان درباره تولید کرم منوبنزون نیز  گفت: غیر از ایران فقط دو کشور هند و آمریکا این دارو را تولید می‌کنند که قیمت این دارو در ایران یک‌دهم محصول آمریکا و یک‌دهم محصول هندی است.  

مدیر عامل شرکت دارو سازی بهوزان رشت با ابراز امیدواری به اینکه مردم در این  شرایط حساس کشور نگران تامین داروی خود نباشند خاطر نشان کرد:اگر یک هفته به بیمار سرم دیالیز نرسد مرگ اورا تهدید می کند شرایط امروز بازار ایران خود تحریمی است که از سوی بعضی از صاحبان سرمایه و تولید کنندگان بر مردم تحمیل می شود و به این افراد توصیه می‌کنم با احتکار بستر کسری در بازار را فراهم نکند.

وی تاکید کرد: تنها انتظاری که از مسئولان داریم این است که موانع را از سر راه ما بردارند و نگذارند به‌رغم پرداخت هزینه‌های گمرکی، به‌دلیل تشریفات وقت‌گیر گمرک یک دارو به‌جای سه روز، ۳۰ روز زیر آفتاب گمرک بوشهر بماند و آسیب ببیند.

کمبود دارو سرم دیالیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر