کد خبر: 665007 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: از ۲ تعاونی برتر این استان در جشنواره ملی کشوری در تهران تجلیل شد.

عباس علیزاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در رشت، اظهار داشت: از ۲ تعاونی برتر دهیاری‌های گیلان و پالت سازان تالش در جشنواره ملی کشور که با حضور سرپرست تعاون کار ورفاه اجتماعی برگزار شد، تجلیل به عمل آمد.
 
وی افزود: از رئیس اداره توسعه تعاونی‌های گیلان نیز بعنوان رابط برتر ملی در این جشنواره تجلیل به عمل آمد.
 
مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی گیلان در ادامه با اشاره به برنامه های هفته تعاون در این استان گفت: با مشارکت ۴۱۸ شرکت و اتحادیه تعاونی، جشنواره انتخاب تعاونی های برتر این استان پنج شنبه هفته جاری برگزار می شود. 
 
علیزاده افزود: در این جشنواره ۲۰ شرکت و اتحادیه که در زمینه دانش بنیان، ارایه دهنده بهترین خدمات و صادرات هستند به عنوان تعاونی برتر معرفی می شوند.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان درادامه با اعلام اینکه طی یکسال گذشته ۱۴ تعاونی این استان ۲۲ میلیون دلار صادرات داشته اند یادآورشد: پیش بینی می شود این میزان صادرات در سال جاری به ۳۵ میلیون دلار افزایش یابد.
 
علیزاده با اعلام  اینکه استان گیلان ۲ هزار و ۶۵۰ شرکت تعاونی فعال ودر دست اجرا با ۲۱۶ هزار عضو و ۲ هزار و ۱۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری دارد اضافه کرد : این شرکت های تعاونی در بخش های اعتباری، مرزنشینی، حمل و نقل،تعاونی عام ، تولیدی، کشاورزی، گردشگری، خدماتی، صنایع دستی، مسکن، مصرف و توزیع با اشتغالزایی ۴۱ هزار نفر فعالیت می کنند.
 
وی همچنین از فعالیت ۱۶ اتحادیه با ۳۹۳ شرکت تعاونی عضو در استان گیلان خبرداد.
صنایع دستی کشاورزی تعاونی برتر گفتگو با ایلنا تعاونی های برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر