کد خبر: 664886 A

مسرور خواستار شد؛

رضا مسرور در کارگروه اشتغال و کارآفرینی منطقه آزاد انزلی خواستار تسریع در فرآیند ارائه تسهیلات بانکی مصوب به فعالان اقتصادی شد

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، همزمان با هفته تعاون، کارگروه اشتغال و کارآفرینی منطقه آزاد انزلی با حضور  رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران بانک‌های عامل طرح تکاپو، کارگزار طرح تکاپو ، معاونان فرمانداری‌های شهرستان بندر انزلی و رشت و مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد انزلی به‌منظور بررسی جزئیات نحوه اعطای تسهیلات طرح تکاپو در قالب اشتغال روستائی و اشتغال فراگیر و پیگیری مصوبات مربوط به طرح‌های سرمایه‌گذاری این منطقه برگزار شد.

مسرور در این نشست با تاکید بر لزوم تسریع در برسی و ارائه تسهیلات بانکی به طرح‌های پیشنهاد شده اظهارداشت: در منطقه آزاد انزلی؛ تعداد 9 طرح به ارزش تقریبی 100 میلیارد ریال در قالب اشتغال فراگیر و 51 طرح با ارزش تقریبی 260 میلیارد ریال در قالب اشتغال روستایی در کمیته‌های فنی مورد بررسی قرار گرفته و جمعاً تاکنون 300 میلیارد ریال به جهت پرداخت تسهیلات به بانک‌های عامل ارجاع شده و بانک‌های پست بانک و توسعه تعاون،پیش از 50 درصد تسهیلات معرفی شده در طرح تکاپو در منطقه را به خود اختصاص داده‌اند.

وی بر لزوم تسریع در تودیع 30 میلیارد ریال وام تصویب شده فعالان اقتصادی این منطقه تأکید کرد و اولویت سازمان متبوع خود را بررسی و تصویب طرح‌های سرمایه‌گذاری با میزان اشتغالزایی بیشتر، اعلام کرد و افزود: با رصد وام‌های تودیع شده می توان از صحت هزینه کرد آن وام‌ها در حوزه درخواستی نیز اطمینان خاطر ایجاد کردتا ثمره اجرایی شدن طرح های پیشنهادی نمود بیشتری داشته باشد.

رضا مسرور، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در این نشست با تصریح بر اینکه تجربه جهانی بعد از بحران بانکی بین المللی در سال 2008 میلادی، موید این واقعیت است که نباید از اهرم فشار به شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات استفاده کرد و این مهم در جهان پذیرفته شده، اظهار داشت: خواستار تسریع در، در فرایند پرداخت تسهیلاتی پس از بررسی‌های مختلف و لحاظ نمودن شاخص‌های مورد نظر نظام بانکی کشور، و تصویب این طرح‌ها در کارگروه‌های بانک‌های عامل، به متقاضیان در چهارچوب قوانین هستیم.

عباس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گزارشی از عملکرد اداره کل متبوع خود ارائه کرد و آمادگی شرکت‌های تعاونی استان برای حضور در حوزه‌های مرتبط با بازرگانی و تجاری منطقه آزاد انزلی را اعلام کرد.

در ادامه این جلسه متقی طلب کارگزار طرح ملی تکاپو در استان به بیان آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات در سطح استان و منطقه اشاره و حسینی نسب سرپرست کار و اشتغال سازمان نیز گزارشی از عملکرد طرح مزبور در سطح منطقه ارائه کرد.

گفتنی است، بیش از 67 درصد طرح های معرفی شده به بانک‌های عامل در منطقه در حوزه گردشگری بوده که در صورت تأمین اعتبارات، برای بیش از 260 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد. در حال حاضر تعداد 7 واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

سازمان منطقه‌آزاد انزلی در راستای اجرای ماده 5 تصویب نامه کارگروه منتخب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، مبنی بر ارائه تسهیلات به طرح‌های اشتغالزای متناسب با رسته‌های از پیش تعیین شده برنامه اشتغال فراگیر از منابع بانک‌های عامل منتخب برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اقدام و از ابتدای سال‌جاری این سازمان با برگزاری جلسات مختلف، صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران منطقه، انجمن‌های اقتصادی و دهیاری های منطقه را با طرح مذکور آشنا کرده است.

اشتغال ایجاد اشتغال تسهیلات بانکی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر