کد خبر: 664211 A

فرماندار ماسال تاکید کرد:

فرماندار ماسال گفت: زبانی بالاتر و رساتر از شعر وجود ندارد ولازم است فرزندان‌مان را با فرهنگ بومی- محلی و اشعار فولکلور آشنا کنیم.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمد جواد عامر در نخستین همایش حفظ اشعارتالشی برای کودکان  که در سینما شادی ماسال برگزار شد، گفت: بنده فکر می‌کنم امروز سه کار بزرگ انجام شد؛ اول اینکه برگشتیم به زبان مادری و فولکلور و این کار، کار بسیاربزرگ و ماندگاری است.

دوم اینکه این سن یعنی نونهالی، سن بسیار خوبی است و دست اندکاران این طرح هوشمندانه این سنین را انتخاب کرده اند و احساس می‌کنم این کار درست از همان جایی که می‌بایست شروع می‌شده، آغاز شده است.

سومین مورد و مهمتر از همه  آنها، این فضای شاد و مفرحی هست که در اینجا به وجود آمده است.

عامر ادامه داد: متاسفانه امروزه چیزی که در جامعه ما بسیار کم وجود دارد، شادی و تفریح در بین مردم است، به خصوص برای سنین کودک و نوجوان؛ اما خوشبختانه امروز این شادابی را در این جمع می بینیم و برای بنده افتخار است در جمع این عزیزان باشم.

وی در ادامه و با تاکید بر جایگاه ویژه شعردر تحولات اجتماعی، افزود: زبانی بالاتر و رساتر از شعر وجود ندارد، در غالب شعر بسیاری از حرف‌ها زده می‌شود؛ بسیاری از دردهای اجتماعی در شعرها نهفته می‌شود. شما در قالب شعر می توانید یک بحران اجتماعی را تشریح کنید.

فرماندار ماسال تاکید کرد: با توجه به این درصد از تاثیرگذاری، می‌طلبد به این هنر بیشتر پرداخته شود و فرزندان‌مان را با ادبیات فلکلور، ادبیات بومی و زبان مادری آشنا کنیم.

وی همچنین در ستایش از هنرمند فقید شهرستان ماسال، استاد فرامز مسرور، وی را شاعر توانمند و برجسته ای دانست که موجب افتخار این شهرستان است.

محمد جواد عامر در پایان این مراسم به همراه سایر مسئولان شهرستان از نفرات برتر این مسابقات با اهدا لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل به عمل آورد.

شعر فرماندار کودک و نوجوان کودکان ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر