کد خبر: 663757 A

علوی خبر داد:

رئیس شورای شهر رشت از پیگیری برای رفع مشکلات رشت با مکاتبه با مقامات ارشد کشور در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسین علوی با اشاره به مشکلات عدیده مدیریت شهری و کاهش درآمدهای شهرداری اظهار کرد: بخش عمده ای از مشکلات شهرداری رشت ناشی از کاهش درآمدهای شهرداری از یک سو و صدور احکام قضایی و پرداخت غرامت های سنگین است که در سال‌های اخیر همواره موجب مسدود شدن حساب های شهرداری شده است. بر همین اساس تاکنون علاوه بر مکاتبه با مسئولان قضایی استان، با شخص آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نیز مکاتبه شد تا برای جلوگیری از مسدودی حساب های شهرداری، در اجرای احکام صادره قضاییه استمهال شود تا در مهلت ایجاد شده، شهرداری بتواند با آرامش بیشتری نسبت به جذب درآمد و جلب سرمایه های بخش خصوصی اقدام کند.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به تلاش‌های کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت در یک سال گذشته برای نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی تصریح کرد: با پیگیری های صورت گرفته، شخصا به معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور مکاتبه کردم تا بتوانیم اعتبارات وزارت کشور را برای بازسازی و تعمیر اتوبوس های خریداری شده از سازمان اتوبوسرانی شهر قزوین جذب کنیم.
 
وی، حضور دکتر نوبخت را در هیات دولت پتانسیلی برای رشت خواند و افزود: طی مکاتبه ای به معاون رئیس محترم جمهور، ۴ پروژه مهم زیست محیطی رشت تعریف شده و خواستار تهمیدات لازم به منظور نحوه تامین مالی از یک سو و انتخاب متولی ملی و استانی از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور شدیم. این پروژه ها که راهکارهای آن نیز به پیوست و به تفکیک برای دکتر نوبخت ارسال شده، شامل: پروژه مرکز دفن زباله سراوان، تصفیه و هدایت فاضلاب های وارد شده به رودخانه های رشت، راه اندازی تراموای رشت و بستر سازی و دیوار گذاری رودخانه های زرجوب و گوهر رود می باشد.
 
علوی تلاش برای تملک زمین های شرکت سپید رود را نیز از دیگر تلاش های شورای شهر در سطح ملی توصیف کرد و یادآور شد: در همین زمینه با دکتر نوبخت نیز مکاتبه شده تا برای خرید و تملک زمین های شرکت سپید رود بتوانیم اعتبارات دولتی را جذب نماییم.
 
رئیس شورا، رسیدن به شهری ایده آل مبتنی بر فرهنگ و سنت های پیشین رشت را از دیگر پروژه های در دست اقدام شورای شهر رشت خواند و تصریح کرد: برای رسیدن به چنین دست آوردی در مقیاس کلان، با معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری های و دهیاری های کشور مکاتبه صورت پذیرفت تا از تجربیات و دست آوردهای پژوهش های صورت گرفته در سطح ملی بهره مند گردیم.
 
وی، طرح تفصیلی جدید شهر رشت را چالشی در درآمدزایی در مناطق شهری عنوان کرد و افزود: این طرح به مقتضای شرایط رشت تدوین نشده است و بر همین اساس جلسات متعددی در کمیسیون توسعه و عمران شورا برگزار شده است. اگر چه با وجود تلاش های شورا، معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل دفتر فنی که جای تقدیر و تشکر دارد، این اصلاحات هنوز به تصویب نرسیده است اما برای طی کردن این پروسه با معاون عمرانی وزارت راه و شهرسازی کشور مکاتبه شده است تا بتوانیم طرح تفصیلی جدید را با اصلاحات مد نظر مدیریت شهری تصویب نموده و بتوانیم درآمدهای ناشی از صدور پروانه را افزایش دهیم.

1

02

03

4

5

6

زباله شورای شهر مد مشکلات وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر