کد خبر: 663426 A

در منطقه آزاد انزلی برگزار شد:

نخستین نمایشگاه اپتیک شمال کشور با حضور۲۰ تولیدکننده داخلی و خارجی به مدت ۳ روز در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، نخستین نمایشگاه اپتیک شمال کشور با حضور۲۰ تولیدکننده داخلی و خارجی به مدت ۳ روز در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

در این نمایشگاه انواع عینک های طبی و آفتابی ، انواع عدسی و فریم های طبی وآفتابی ، تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های تولیدی با برندهای معتبر داخلی و خارجی به نمایش درآمده و این نمایشگاه فرصتی مناسب به منظور ارائه پیشرفت‌ها، نوآوری‌ها، اختراعات و ابداعات جدید این صنعت بوده است.

از دیگر اهداف این نمایشگاه تخصصی آشنا شدن سرمایه گذاران و تجار این صنعت با مزایای تولید و تجارت در منطقه آزاد انزلی بوده تا با ایجاد واحد های تولیدی در این منطقه از ظرفیت ها ، مزایا و معافیت های منطقه آزاد در تولید و صادرات محصولات بهره مند شوند و با آغاز بکار مجموعه های تولیدی فرصت شغلی مناسبی برای جوامع محلی ایجاد شود.

تعداد زیادی از مردم از عینک‌های طبی و آفتابی استفاده می‌کنند و با توجه به اینکه ایران در بخش تولید عدسی‌های عینک با تکنولوژی پیشرفته در جایگاه مناسبی قرار دارد، با برگزاری این نمایشگاه و دعوت از تولیدکنندگان کشور ترکیه تلاش شده است تا ضمن جذب سرمایه‌گذاران خارجی به منطقه آزاد انزلی، زمینه همکاری و تولید مشترک در این منطقه فراهم شود تا در عرصه تولید فرم‌های عینک طبی و آفتابی نیز کشور ایران جزو برترین های این صنعت معرفی شود.

با توجه به وجود مواد اولیه در کشور، پتانسیل تولید محصولات اپتیک با توان متخصصان داخلی مهیا بوده و همچنین بازار مصرف گسترده در کشورمان ،کشورهای منطقه و حاشیه خزر این فرصت را فراهم ساخته که سرمایه گذاری و تولید در منطقه آزاد انزلی در این زمینه از مزیت گسترده ای برخوردار باشد و این نمایشگاه گامی مهم در جهت ورود به تولید محصولات اپتیکی و صادرات آن به کشورهای همسایه تلقی میشود.

نمایشگاه تخصصی اپتیک شمال کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر