کد خبر: 662217 A

با حضور فرماندار انجام شد؛

پروژه خط انتقال آب به شهرک تاریخی ماسوله آغاز شد.

به گزارش ایلنا از فومن، فرماندار شهرستان فومن در پنجمین روز هفته دولت، با حضور معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان و سایر مسولین شهرستان فومن، پروژه آبرسانی به شهرک تاریخی ماسوله را افتتاح کرد.

به موجب این پروژه، ضعف آب شهرک تاریخی ماسوله در فصول گرم و در زمان اوج حضور  گردشگران رفع می‌شود.

این پروژه آبرسانی به طول ۷۱۰۰ متر در مسیر سنگلاخی و کوهستانی، با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان از محل طرح آبرسانی ماسوله در فاصله اردیبهشت تا مرداد سال ۱۳۹۷ انجام شد.

محمود قاسم نژاد، فرماندار شهرستان فومن با تقدیر از زحمات کارفرما و پیمانکار این پروژه دشوار، به بهره‌مندی مردم از آب مطمئن و بهداشتی اشاره کرد و تأکید کرد که مسئولان نباید فقط به انجام پروژه‌های عمرانی و زیرساختی اکتفاء کنند بلکه باید با توجه به اصلاح فرهنگ مصرف، به مدیریت منابع آبی در شرایط اقلیمی حساس کشور توجه کنند. وی از مسئولان و رسانه‌ها دعوت کرد که برای ترویج فرهنگ صرفه جویی آب حداکثر تلاش خود را انجام دهند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شهرستان فومن با اعلام این که ماسوله دارای ۷۸۲ اشتراک آب شهری می باشد، میانگین مصرف آب این شهرک تاریخی را ۱۶ لیتر بر ثانیه اعلام کرد به‌دلیل افزایش حضور مسافران در فصول گرم و گردشگری، تأمین آب ماسوله با مشکل روبرو می‌شد. بنابراین با احداث خط لوله ۷۱۰۰ متری پلی اتیلنی به قطر ۱۱ سانتی‌متر به منظور رفع مشکل اقدام شد.

استان گیلان دولت ماسوله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر