کد خبر: 661673 A

فرهاد دلق‌پوش هشدار داد:

رئیس ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء گیلان گفت: خودتحریمی، سم مهلکی در اقتصاد کشور است

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در دومین جلسه ستاد مبارزه با احتکار و اختفا در استان که در محل سالن جلسات این سازمان با حضور نهادهای نظارتی و ذیربط تشکیل شد، گفت: هدفگذاری و جهت‌گیری در مبارزه با اختقاء و احتکار و امتناع از عرضه و فروش محصولات به صورت هماهنگ، با هم فکری و همه جانبه باشد.

دلق پوش، خودتحریمی را سهم مهلکی برای اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: اگر موجودی انبارها در سامانه nwms.ir ثبت نشود خلاف است و با متخلفان برخورد خواهد شد. لذا هم واحدهای تولیدی و هم شرکت های عرضه کننده دقت لازم را داشته باشند. نظارت‌ها باید نظام‌مند و به صورت مشترک باشد و از تک‌روی‌ها در برخورد با محتکران پرهیز شود. البته در کار نظارت، اصل بر شعور اجتماعی و رعایت اعتبار تولیدکنندگان و بازاریان می باشد و از حاشیه سازی‌ها به شدت دوری شود. 

دلق پوش تاکید کرد: دامن زدن به فضای روانی ایجاد شده با کار نظارت منافات دارد و معتقدم که رفتارهای نظارتی باید سنجیده و پشتوانه قانونی و تحلیلی داشته باشد.

رئیس ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء هشدار داد: اگر نمایندگی‌های کمپانی‌های مختلف عرضه کالا در استان از توزیع کالا و محصولات خودداری کنند با برخورد قانونی شدید روبرو خواهند شد و نباید شبکه‌های اصلی تامین و عرضه کالا دچار اختلال شوند.

احتکار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر