کد خبر: 659772 A

فرماندار لاهیجان خواستار شد:

سرپرست فرمانداری لاهیجان گفت: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به یک برند ملی در این شهرستان تبدیل شده و یک اتفاق مهم فرهنگی و هنری در گیلان محسوب می شود که می تواند به یک رویداد بین‌المللی تبدیل شود.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، امیر جانبازی صبح امروز در حاشیه برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با بیان اینکه اجرا و توان این جشنواره و هنرمندان آن به گونه‌ای است که می‌تواند به صورت بین‌المللی برگزار شود، افزود: تا اجرای بین‌المللی آن یک گام بیشتر باقی نمانده است که این کار نیز به مساعدت و همت مسئولان کشوری و استانی نیاز دارد.

وی وجود نشاط اجتماعی را از نشانه‌های یک جامعه سالم دانست و اظهار داشت: ایجاد نشاط و شادابی در جامعه از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است و حضور هنرمندان مهمی از کشور در لاهیجان به شادی و خوشحالی جامعه کمک می کند.

سرپرست فرمانداری لاهیجان خاطرنشان‌کرد: لاهیجان با توجه به ظرفیت های بالایی که در زمینه های مختلف دارد می‌تواند به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح شود و مردم سراسر کشور از جاذبه ها و فرهنگ و طبیعت این شهر لذت ببرند.

جانبازی گفت: تمام سعی بر این است تا با برگزاری جشنواره های مختلف در این شهرستان نشاط اجتماعی در میان مردم به وجود آید چون وجود نشاط اجتماعی از نشانه های یک جامعه سالم است.

وی افزود: در نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند سطح اجرای برنامه ها از لحاظ کمی و کیفی و استقبال چشمگیر مردمی بهتر از سال های گذشته است و این نشان از رشد و توسعه تئاتر در این منطقه دارد.

تئاتر شهروند فرهنگی و هنری لاهیجان جشنواره تئاتر خیابانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر