کد خبر: 654428 A

فرماندار تالش مطرح کرد:

فرماندار تالش گفت : نقد منصفانه و سازنده رسالت خبرنگاران است و زمینه ساز گره گشایی از مشکلات بوده و به ارتقای منطقه کمک می کند.

به گزارش ایلنا از تالش، سیدعیسی مهدوی در جمع خبرنگاران‌خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و مطبوعات تالش به مناسبت روز خبرنگار در محل سالن اجتماعات  فرمانداری این شهرستان با تاکید بر اینکه بین انتقاد و تخریب تفاوت بسیاری وجود دارد و انتقاد سازنده خبرنگاران در رشد و توسعه منطقه مفید بوده و عامل مهمی در کمک به مسئولان در انجام امور است، اظهارکرد: نقد مدیریت ها توسط خبرنگاران و با ارائه پیشنهادهای دقیق بسیار اثر گذار است و به پیشرفت و شکوفایی استعدادها و قابلیت های شهرستان کمک شایانی می‌کند.

 وی با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیق، به موقع ، شفاف و فراگیر  با در نظر گرفتن منافع عمومی همیشه مورد تاکید نظام، انقلاب و همچنین دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: دولت تدبیر و امید تمامی ظرفیت های قانون اساسی در مورد مطبوعات را رعایت کرده است.

مهدوی با اشاره به اینکه حفظ شخصیت انسان همواره مورد تاکید قرآن کریم بوده است، گفت: دغدغه  اصلی خبرنگاران باید  پیشرفت شهر  در سایه همدلی و تعامل سازنده باشد. فرماندار تالش اهمیت مطالبه حقوق  مردم با مشارکت رسانه ها را یادآور شد و تصریح کرد: خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و در بحث انتقاد خبرنگاران بستر همواره آماده بوده و این همان تعریف دموکراسی است‌.

وی خبرنگاری را شغلی پرخطر و سخت عنوان و اظهار کرد:  اعتقاد دارم مسئولیت اصحاب رسانه بسیار سنگین است و خبرنگاران باید همواره  با افتخار مورد تکریم و احترام مسئولان باشند.

مهدوی نقش شفاف سازی خبرنگاران به عنوان چشمان بینا و ناظران جامعه را یادآور شد و گفت: مسئولان و خبرنگاران در جریان اطلاع رسانی به یکدیگر  وابسته هستند. وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی  بستر برای خبرنگاران  و جایگاه و حقوق  آنها به درستی تعریف شده است ولی مسئولان باید این بستر  را به درستی اجرایی کنند.

 فرماندار تالش با تاکید بر اهمیت و  اجرا شدن  مسائل صنفی مربوط به خبرنگاران شهرستان تالش، گفت: ایجاد کانون صنفی خبرنگاران  شهرستان تالش برای دفاع از حقوق خبرنگاران این خطه از کشور ، مطالبه خبرنگاران  تالشی بود که عملی شد و امیدواریم  با همکاری دوستان رسانه تمامی  مشکلات شهرستان رفع و منجر به توسعه همه جانبه و پایدار شود.

مهدوی از آمادگی فرمانداری شهرستان تالش برای تشکیل سازمان های مردم نهاد در شهرستان تالش  خبر داد و گفت: نقش سازمان های مردم نهاد در باز تولید سرمایه های اجتماعی  و مشارکت عمومی بسیار مهم است و در واقع فلسفه تشکیل سازمان های  مردم نهاد ، سازماندهی مشارکت مردم به ویژه  جوانان در امور فعالیت های اجتماعی است.

 وی با اشاره به تاکید دولت به اشتغال و معیشت  مردم ، اظهار کرد: دولت حرکت خوبی را در این زمینه  و اشتغال  جوانان  آغاز  کرده است و موضوع  اقتصاد و بهبود معیشت زندگی مردم اولویت  اول دولت در خدمات رسانی است.

 در این مراسم خبرنگاران مسائل و مشکلات حرفه خود را مطرح و در پایان به همت فرمانداری شهرستان تالش از 44 نفر از اصحاب رسانه این شهرستان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل  به عمل آمد.

خدمات رسانی رشد مشکلات مطبوعات نظام مقدس جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر