کد خبر: 653933 A

فرماندار آستارا خبر داد:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت : بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال طرح اشتغالزایی روستایی از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آستارا به بانک های این شهرستان ارسال شده است.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آستارا بیان کرد: بیش از ۷۷۰ طرح اشتغالزایی در سامانه کارا برای ایجاد فرصت‌های شغلی در آستارا ثبت نام شده است که ۶۵۹ طرح مربوط به اشتغال زایی روستایی و مابقی طرح فراگیر است.

وی یادآور شد: مجموعه طرح های روستایی اشتغالزایی روستایی ۳۵۲ طرح در کارگروه بررسی به تصویب رسید و به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که باید این تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی گفت: هر چند که میزان اعتبار شهرستان ۹۰ میلیارد ریال است اما تلاش داریم بیش از این رقم را جذب کنیم.

وی ضمن تشکر از اقدامات مجموعه عوامل اجرایی در هدایت متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و ایجاد فرصت های شغلی خواستار تسریع در روند پرداخت وام ها توسط بانک ها شد .

وی یادآور شد: آنچه که در شهرستان آستارا برای اشتغالزایی به دنبال آن هستیم پایدار ی اشتغال و هدایت متقاضیان به سمت کسب و کارهای جدید متناسب با نیاز بازار و شرایط این شهرستان مرزی است.

وی ادامه داد: طرح های بزرگ اشتغال زایی به ویژه در روستاها دارای اولویت هستند و دستگاه‌های اجرایی می بایست متقاضیان را به سمت اینگونه طرح ها هدایت کنند .

فرماندار آستارا افزود: هیچ مشکلی برای پرداخت تسهیلات با بهره کم در این شهرستان وجود ندارد و از این فرصت که دولت برای رونق کسب و کار در کشور و به ویژه آستارا قرار داده است و استاندار گیلان هم پیگیر و حمایت‌های جدی در این زمینه دارند استفاده کنند.

وی اضافه کرد : در این جلسه نیز ۱۸ طرح جدید اشتغالزایی در مناطق روستایی با اعتبار تسهیلاتی ۴۹۰ میلیون تومان به تصویب رسیده است. در ادامه این جلسه هر یک از دستگاههای اجرایی دیدگاه‌های خود را پیرامون مسائل مربوط به چگونگی پرداخت تسهیلات ارائه کردند .

اشتغال تسهیلات بانکی دولت سرمایه گذاری پرداخت وام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر