کد خبر: 653373 A

حسین اکبر خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از تحویل 370 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های تولید برق استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، حسین اکبر بیان کرد: این میزان تحویل گاز به بخش نیروگاهی در تیرماه امسال، بیش از 78 درصد مصرف گاز استان را شامل شده و در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به گرمای شدید هوا در تیرماه امسال گفت: شرکت گاز با افزایش 5 درصدی تحویل گاز به نیروگاه‌ها سبب افزایش تولید برق استان شده است.

اکبر ادامه داد: هدف اصلی شرکت گاز کسب رضایت‌مندی حداکثری مردم و مشترکین محترم است. در همین راستا این شرکت برای تامین هرچه بیشتر آسایش و رفاه مشترکان با هدف‌گذاری و برنامه مدون میزان گاز تحویلی خود به بخش نیروگاهی استان را به بالاترین حد خود رسانده تا با تامین بیش از پیش برق زمینه ایجاد رفاه و آسایش مردم و به تبع آن افزایش سطح رضایت‌مندی آنان را فراهم آورد.

وی اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان با فرهنگ‌سازی، اطلاع رسانی اثربخش و اجرای برنامه‌های آموزشی و تبلیغی مانند پروژه سفیران انرژی توانسته در سطح کشور یکی از شرکت‌های موفق در زمینه ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی باشد و این موضوع سبب شده با صرفه‌جویی مصرف گاز در بخش خانگی، میزان تحویل گاز به بخش‌های نیروگاهی و صنعتی روز به روز بیشتر شود و رونق اقتصادی در استان را تسهیل کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: بخش خانگی تیرماه امسال 37 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته ولی با این وجود پس از بخش نیروگاهی در رده دوم مصرف گاز در گیلان قرار دارد و بخش‌های صنعتی، حمل و نقل و تجاری به ترتیب با  28، 27 و 9 میلیون مترمکعب در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.

 اکبر در پایان با اشاره به دستورالعمل استانداری گیلان درباره کاهش ساعات کاری ادارات دولتی به‌علت گرمای هوا و لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق بیان کرد: شرکت گاز استان گیلان علاوه بر اجرای این دستورالعمل، با حداقل استفاده از وسایل سرمایشی و روشنایی برای مدیریت مصرف برق تلاش کرده است.

استان گیلان برق گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر