کد خبر: 651614 A

علیپور در جمع کارگران:

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور در جمع کارگران رفت و روب شرکت دهکده سبزپوش گفت: هیچ وقت از شهردار سابق خواسته شخصی نداشتم و از شهردار آینده هم نخواهم داشت اما هرکس می‌خواهد شهردار شود از او می‌خواهم که حامی کارگران باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدحسن علیپور خواستار ارائه لیست ماهانه توسط پیمانکاران شد و گفت: باید ساعت ورود و خروج، مرخصی ها، اضافه کاری، تعداد روزهای حضور در ایام تعطیل همه کارگران به صورت منظم توسط پیمانکار گزارش شود تا حق و حقوق کارگران تضییع نشود.

وی همچنین تصریح کرد: من هیچ اندوخته ای برای زندگی شخصی خود ندارم و نمی خواهم و تا ابد حامی کارگران خواهم ماند.
 
علیپور با اعلام اینکه همچنان کارگران رفت و روب را برای پاکسازی ورزشگاه ها می برند، خاطرنشان کرد: پاکسازی ورزشگاه‌ها وظیفه پاکبان نیست. اگر می خواهند از پاکبانان برای نظافت ورزشگاه کمک بگیرند باید با ادب و احترام از آنها بخواهند و بابت این کار هزینه مازادی را در نظر بگیرند و به پاکبانان بپردازند.
 
وی افزود: رئیس سازمان مدیریت پسماند باید به این نکته توجه داشته باشد.
 
نایب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: اگر کسی می خواهد مسئول حوزه ای باشد باید کار خود را درست انجام دهد و در مقابل پیمانکارانی که حق و حقوق کارگر را تضییع می کنند بایستد.
 
محمدحسن علیپور تصریح کرد: پولی که برای پرداخت حقوق و بیمه و سنوات کارگر به پیمانکاران پرداخت می شود نباید به دلیل مطالبات معوقه پیمانکار به کارگران نرسد.
 
عضو هیات رئیسه شورا با بیان اینکه به وجود همه کارگران افتخار می کنم افزود: همواره پیگیر پرداخت حقوق کارگران هستم.
 
وی همچنین در خصوص تعیین تکلیف وضعیت کارگران گفت: با همکاری اعضای شورا تا پایان سال کار ساماندهی کارگران را با راه اندازی شرکت سهامی خاص انجام می دهیم.
شورای اسلامی شهر محیط زیست هیئت رئیسه مطالبات معوقه حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر