کد خبر: 649351 A

با اعتباری بالغ بر 209 میلیارد ریال اجرا شد؛

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: در راستای بهبود قابلیت اطمینان شبکه انتقال و فوق توزیع در شهرستان آستارا و جلوگیری از بروز خاموشی‌های ناخواسته و گسترده، پروژه افزایش ظرفیت شبکه برق انتقال و فوق توزیع شهرستان آستارا اجرا شد.

به گزارش ایلنا از رشت، عظیم بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در خصوص پروژه افزایش ظرفیت شبکه برق انتقال و فوق توزیع شهرستان آستارا گفت: با توجه به توسعه شهری روز افزون شهرستانهای استان گیلان و علی الخصوص شهرستان آستارا و گرمای بی‌سابقه هوا در سال‌های اخیر که منجر به افزایش بسیار زیاد مصرف برق شده است، شرکت برق منطقه ای گیلان با توجه به رسالت خود در راستای حفظ پایداری شبکه برق در بخش‌های انتقال و فوق‌توزیع استان به خصوص در تابستان 97 و بر اساس مطالعات انجام شده، نسبت به اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ افزایش ظرفیت شبکه برق انتقال و فوق توزیع شهرستان آستارا اقدام کرد.

وی افزود: در همین راستا پروژه افزایش ظرفیت بخش انتقال پست 230/63/20 کیلوولت آستارا از 40×2 به 125+40×1 مگاولت‌آمپر به ارزش 144 میلیارد ریال (افزایش 106 درصدی ظرفیت توان الکتریکی) و پروژه افزایش ظرفیت بخش فوق‌توزیع در پست 230/63/20 کیلوولت آستارا از 15×3 به 15+30×2 مگاولت‌آمپر به ارزش 65 میلیارد ریال (افزایش 67 درصدی ظرفیت توان الکتریکی) اجرا و به اتمام رسید و هم اینک این پروژه‌ها آماده افتتاح و بهره برداری هستند. برای این دو پروژه در مجموع 209 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص اهداف پروژه گفت: با بهره برداری از این دو پروژه زیربنایی و اساسی، قابلیت اطمینان شبکه انتقال و فوق توزیع در شهرستان آستارا بهبود یافته و به میزان قابل ملاحظه ای از بروز خاموشیهای ناخواسته و گسترده برای مشترکین محترم شهرستان آستارا جلوگیری شده است.

گفتنی است که مشاور این پروژه شرکت دریا پالا و پیمانکار پروژه شرکت حامیان سازه پی است.

استان گیلان برق مدیر عامل شرکت بهبود یافته منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر