کد خبر: 647341 A

آیت‌الله فلاحتی:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: اعضای شورا باید بیش از سایر مسئولین مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند،

به گزارش ایلنا از رشت، آیت الله فلاحتی در نخستین گردهمایی شوراهای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به این موضوع که با وقوع انقلاب قانون اساسی نشأت‌گرفته از شرع مبین اسلام جایگزین قانون اساسی رژیم طاغوت شد، اظهار داشت: شوراها به عنوان بازوی منتخب مردمی نظام مشروعیت قانونی خود را از اصل هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی برگرفته‌اند بر نقش مهم این نهاد مردم محور تاکید کرد.

آیت الله فلاحتی افزود: اعضای شورا باید بیش از سایر مسئولان مطالبه‌گر مطالبات مردم باشند، چرا که پیگیری مطالبه مردم مستقیما بر شرایط کشور تاثیرگذار خواهد بود و همواره تغییرات و تحولاتی که از سوی مردم در مدیریت جامعه ایجاد میشود نتیجه میل به تحول از سوی احاد جامعه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نامه امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر عنوان کرد: با توجه به سابقه جانفشانی، ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و دفاع از حرم اهل‌بیت اگر مدیری مسئولیت خود را طعمه طمع خود کند به اسلام و انقلاب خیانت کرده است.

وی همچنین اظهار داشت: اعضای شورا با اشراف موجود بر شرایط روز و وضعیت شهروندان با اولیت بندی‌های مناسب پیگیر مطالبات مردم باشند، چراکه خدمت به مردم بالاترین خدمت محسوب می‌شود.

 

شورای شهر رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر