کد خبر: 646585 A

فرماندار آستارا:

فرماندار آستارا گفت: قابلیت های تولید و سرمایه‌گذاری بر روی گیاهان غذایی و دارویی آستارا مغفول مانده است که باید در اولویت بهره برداری و بهره وری قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در اولین همایش علمی و جشنواره ملی گیاهان دارویی استان گیلان با رویکرد تجاری سازی گیاهان دارویی آستارا گفت: توجه به این قابلیت ها در آستارا می‌تواند فصل جدیدی از اشتغال و کارآفرینی و تولید و درآمد اقتصاد خانوارها را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: بهره‌مندی از ظرفیت کشت و فرآوری گیاهان دارویی با رویکرد تجاری سازی آنها فرصتی است تا در کنار افزایش توان اقتصاد خانوار کشاورزان منطقه در بخش کشت مکمل سایر ظرفیت های حوزه کشاورزی با توجه به موقعیت جغرافیایی و طبیعی شهرستان هم حضور یابند.

وی افزود: در این میان نقش فعالان حوزه ترویج جهاد کشاورزی و مسئولان مربوطه بسیار حائز اهمیت است و باید با معرفی گونه ها و شرایط کشت و تولید کشاورزان منطقه را به درستی هدایت کنند.

فرماندار آستارا همچنین با اشاره به اینکه در این جشنواره ملی و همایش علمی سعی شده است تا چرخه ای از فعالان حوزه گیاهان دارویی را داشته باشیم تا با تلفیق دانش روز، تجربه و خدمات بازرگانی و تجارت بتوانیم از ظرفیت‌های نهفته در آستارا  بهره وری لازم داشته باشیم.

رنجکش یادآور شد: شهرستان آستارا با توجه به شرایط اقلیمی ، موقعیت جغرافیایی و طبیعی دارای توان بالقوه‌ای در حوزه تولیدات کشاورزی، تجاری و حمل و نقل و گردشگری است که باید از طریق این ظرفیت‌ها توان رشد و اقتصاد منطقه را بالا برد.

وی با اشاره به حمایت های دولت از تولیدکنندگان و توجه به اقتصاد داخلی و همچنین حمایت های استانداری گیلان افزود: فرمانداری آستارا در راستای سیاست‌های حمایتی دولت به فعالان حوزه تولید و زنجیره های مرتبط با آن تسهیلات حمایتی کم بهره پرداخت می‌کند.

 رنجکش افزود: تاسقف ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات در شهرستان آستارا توسط فرماندار و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری مصوب و به بانک‌ها ارسال می‌شود و در صورت نیاز بیشتر با نظر استان به متقاضی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: علاقه مندان به ورود به مرحله کار و کارآفرینی از این فرصت ها استفاده کنند زیرا شرایط بسیار خوبی برای متقاضیان سرمایه گذاری فراهم است و آستارا هم کانون فرصت‌های سرمایه‌گذاری است.

 

بهره وری سرمایه سرمایه گذاری گردشگری افزایش توان اقتصاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر