کد خبر: 646214 A

ابروفراخ مطرح کرد:

جلسه بررسی و نظارت بر اعتبارات اختصاص یافته به تشکل‌های مردم نهاد در راستای اجرای طرح تقسیم کار ملی با حضور جمعی از سازمان‌های مردم نهاد استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در این نشست منا ابروفراخ با اشاره به اهمیت کاهش آسیب‌های اجتماعی و نقش سازمان های مردم نهاد در این بخش گفت: اختصاص اعتبار از سوی وزارت کشور به حوزه‌های مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی اقدامی موثر جهت ظرفیت سازی ورود فعالان حوزه اجتماعی است.

وی اختصاص بالغ بر هفت میلیارد ریال به سازمانهای مردم نهاد استان را نشانه عزم جدی دولت برای بهره‌گیری از مشارکت این تشکل‌ها به حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی خواند و تصریح کرد: بهره گیری از توان و تفکر جمعی نشانه حرکت رو به جلو در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی گیلان، ارتقاء سلامت و نشاط اجتماعی در روستاها، حمایت از دانش‌آموزان مستعد در مناطق حاشیه نشین، اجرای طرح تاب آوری زنان در مناطق حاشیه‌نشین و پر خطر و ... را تنها چند عنوان از طرح هایی اعلام نمود که به زودی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می شود.

ابروفراخ در پایان خواستار ورود جدی تشکل‌های مردم نهاد به حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی شد و افزود: افزایش هر چه بیشتر اعتماد اقشار مختلف به سیاست‌های کلان در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیازمند مشارکت های مردمی است.

آسیب های اجتماعی اجتماعی و فرهنگی دولت سلامت مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر