کد خبر: 646203 A

فرماندارماسال از سختگیری‌های برخی دستگاه‌ها در قبال این شهرستان انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا از ماسال، محمدجواد عامر گفت: سختگیری‌های برخی دستگاه‌ها برای شهرستان ماسال موجب شده کارهایی که در سایر شهرها به آسانی انجام می‌شوند، اینجا هیچ‌گاه به سرانجام نرسند!

فرماندار ماسال در ادامه گفت: سختگیری‌های این دستگاه‌ها سبب شده از ارائه برخی خدمات به مردم جلوگیری شود و حتی در مواردی که قانون به دستگاه‌ها اجازه داده تا این خدمات به مردم ارائه شود، کوتاهی‌هایی دیده می‌شود.

وی عدم اجرای  مواد 3 و 4 عرصه زمین و مسکن(بحث تحویل زمین‌های منابع طبیعی که درون طرح‌های هادی قرار می‌گیرند) را یکی از همین موارد دانست و افزود: تا کنون هیچ‌یک از دستگاه‌ها پیگیر نشده‌اند چرا موضوعی که قانون گفته، تاکنون اجرایی نشده است؟!

عامر با اشاره لحاظ نشدن تخفیفات و لحاظ نکردن محرومیت بابت مالیات کارمندان و بازاریان گفت: عدم وجود برخی ادارات و وجود برخی ادارات در سطح نمایندگی، همچون امور مالیاتی، اداره تعزیرات، شرکت پخش فراورده‌های نفتی و آبیاری سبب شده مردم شهرستان مجبور باشند، به شهرستان‌های همجوار مراجعه کنند.

فرماندار ماسال ادامه داد: امروزه که کشاورزان ما مشکلات عدیده‌ای دارند، برای گرفتن برخی مجوزها مجبورند ترددی حداقل 30 کیلومتری را داشته باشند و پس از آن باید شانس با آنها یار باشد که آن ساعت خاص، مسئول اداره حضور داشته باشد یا خیر و در صورت عدم حضور مجبور خواهند بود این کار را چندین بار تکرار کنند.

عامر، مشکل مرتع و درگیری‌های که بین مراتع شهرستان ماسال و خلخال وجود دارد را از دیگر مشکلات این شهرستان برشمرد و خاطرنشان کرد: با اینکه مجوز ایجاد پاسگاه‌های فصلی و غیر فصلی در منطقه صادر شده تا به امروز این موضوع تحقق پیدا نکرده است.

وی وجود پروژه‌های نیمه‌کاره ملی در این شهرستان که سال‌هاست بر زمین مانده، خاک می‌خورد و برای آنها تامین اعتبار نشده را از دیگر مشکلات بزرگ این شهرستان قلمداد کرد و از معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان خواست با پیگیری خود، این پروژه‌ها که بعضا تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند را به سرانجام رساند.

فرماندار ماسال در پایان یادآور شد: مشکلات آب شرب و برق در شهرستان زیاد بوده؛ بودجه‌هایی در این خصوص لحاظ شده اما متاسفانه به دلیل مشکلات منابع طبیعی این پروژه‌ها نتوانسته‌اند به سرانجام برسند و انتظار می‌رود مسئولان استانی، نگاه ویژه‌ای را برای رفع این مشکلات شهرستان داشته باشند.

ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر