کد خبر: 645981 A

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان مطرح کرد:

پنجمین جلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی استان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در این نشست علی‌اصغر جمشیدنژاد کاهش تلفات انسانی در نقاط خطرآفرین و افزایش امکانات و تجهیزات در طرح های سالم‌سازی را یک ضرورت خواند و اظهار داشت:آنچه که گیلان را به یکی از قطب‌های بزرگ گردشگری کشور مبدل نموده نوار ساحلی خزر و امکان بهره گیری مردم از این نعمت خدادادی است.

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری در مرحله اول نیازمند فراهم نمودن بسترهای امن در حوزه اجتماعی، فرهنگی و انسانی است، افزایش ناجیان غریق را امری مهم دانست که باید به درستی مدیریت شود.

جمشیدنژاد اطلاع‌رسانی به گردشگران و آگاه‌سازی آنها نسبت به نکات ایمنی در نواحی سواحلی را امری مهم خواند و به برگزاری نشست های متعدد با این موضوع اشاره کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: به‌منظور حفظ حقوق شهروندی و امنیت افزایی در سواحل، مسئولیت تهیه و نصب علایم هشداردهنده در حوزه شهری برعهده شهرداران و در حوزه روستایی بر عهده فرمانداران گذاشته شده است.

وی افزود: هدایت گردشگران به سمت طرح‌های سالم‌سازی دریا نیازمند جریان سازی فرهنگی است و تشکل‌های مردم نهاد در این بخش می توانند تاثیر چشمگیری داشته باشند.

از شرقی‌ترین نقطه گیلان در شهرستان روسر تا غربی‌ترین نقطه در آستارا 274 کیلومتر نوار ساحلی وجود دارد که در محدوده جغرافیایی 9 شهرستان، 15 شهر و 57 روستا قرار گرفته است. سال‌های گذشته تنها 18 طرح سالم‌سازی دریا و 36 شناگاه در گیلان وجود داشته که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده هم‌اکنون تعداد طرح‌های سالم‌سازی به 35 طرح و تعداد شناگاه‌ها به 65 مورد افزایش پیدا کرده است.

حقوق گردشگری معاون سیاسی امنیت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر