کد خبر: 645139 A

فرماندار آستارا خبر داد؛

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اولین همایش علمی و جشنواره نمایشگاه گیاهان دارویی استان گیلان با حضور بیش از ۳۰۰ فعال در تولید و صادرات گیاهان دارویی کشور در آستارا برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در جلسه ستاد برگزاری همایش علمی و جشنواره ملی و نمایشگاه گیاهان دارویی استان گیلان گفت: این برنامه با محوریت تجاری سازی گیاهان دارویی شهرستان آستارا برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: همایش علمی این برنامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا و جشنواره و نمایشگاه نیز در مجتمع گردشگری تله کابین حیران آستارا اجرا می شود.

به گفته وی؛ در این برنامه علمی ، نمایشگاهی چهره‌های شناخته شده دانشگاهی، تجار و مسئولان کشوری و استانی و همچنین مهمانان خارجی حضور دارند.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این برنامه ارائه تجربیات و دانش روز و آخرین دستاوردهای علمی برای معرفی ویژگی های گیاهان دارویی با توجه به شرایط اقلیمی استان گیلان و شهرستان آستارا در کشت و صنعتی کردن آنها و صادرات است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات تامین آب در استان گیلان به ویژه شهرستان آستارا و کمبودهایی که در این زمینه وجود دارد و همچنین وضعیت جغرافیایی و بهره‌مندی از منابع طبیعی می‌توانیم با معرفی کشت های مکمل در کنار سایر تولیدات محصولات کشاورزی نسبت به افزایش اقتصاد خانوارهای کشاورز استان و شهرستان و اشتغالزایی اقدام نماییم.

رنجکش ادامه داد: شناخت دقیق از این ظرفیت‌ها و برنامه ریزی کارشناسی برای بهره‌مندی از آنها می‌تواند نقش مهمی در بهره‌وری صحیح از امکانات موجود و تولید فرصت‌های جدید، تولید سرمایه‌گذاری و اشتغال داشته باشد.

 وی افزود: این همایش و جشنواره و نمایشگاه به مدت دو روز در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ تیرماه در آستارا از سوی فرمانداری، ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، انجمن تولیدکنندگان گیاهان دارویی کشور و سایر نهادهای علمی، پژوهشی و اجرایی استان و کشور برگزار می‌شود.

استان گیلان دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر