کد خبر: 644762 A

فرماندار رشت عنوان کرد:

فرماندار رشت در چهارمین جلسه پیگیری تعهدات ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان گفت: موضوع سراوان با عزم مدیران قابل حل خواهد بود.

به گزارش ایلنا از رشت، سیدمحمد احمدی در چهارمین جلسه پیگیری تعهدات ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان که با حضور معاون دادستان، جعفرزاده نماینده مردم شهرستان، شهردار رشت و دیگر مدیران مرتبط با موضوع پسماند برگزار شد؛اظهار داشت:‌ موضوع سراوان با عزم مدیران قابل حل خواهد بود.

فرماندار شهرستان رشت حل معضل زباله سراوان را از مطالبات جدی مردم اعلام کرد و افزود: ‌تمام دستگاه‌ها برای حل هرچه سریع‌تر مشکل زباله این منطقه باید همکاری گسترده‌ای داشته باشند زیرا هرگونه اتلاف وقت در این زمینه تبعات و خسارات جبران‌ ناپذیری را به بار می‌آورد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه نباید به موضوعات مهم استان نظیر معضل سراوان رشت به گونه بخشی نگاه کنیم ابراز داشت:‌ تا اینجای کار نحوه عملکرد و همکاری متقابل دستگاه استان گیلان در راستای حل معضل زباله در سراوان نسبتاً رضایت‌بخش بوده اما می‌توانستیم بهتر هم باشیم.

احمدی از پیگیری مشکل حقوقی شهرداری رشت با دیوان محاسبات خبر داد و تصریح کرد:‌ تمام امور باید در محیطی آرام و بدون تنش انجام شود و در همین راستا فرمانداری رشت به‌همراه نمایندگان شهرستان با حضور مدیر کل محترم دیوان محاسبات استان پیگیری لازم برای رفع برخی موانع حقوقی را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به جاده دسترسی به سراوان گفت: آسفالت راه دسترسی به سراوان بدان معنی نیست که زباله‌سوز در سایت فعلی نصب می‌شود.

احمدی نهادینه کردن طرح موسوم به تفکیک زباله از مبداء را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه علاوه بر اجرای برنامه‌های مؤثر توسط دستگاه‌های ذیربط مانند شهرداری به کمک رسانه‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله نیازمندیم و باید برای تشویق افراد برای تفکیک زباله از مبدا، طرح‌های تشویقی ارائه شود.

دیوان محاسبات زباله شهرداری شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر