کد خبر: 642968 A

مدیرعامل آبفای گیلان خواستار شد:

مدیرعامل آبفای گیلان، خواستار همکاری شهرداری و شورا برای هزینه‌کرد در پروژه ساماندهی فاضلاب لنگرود شد.

به گزارش ایلنا از رشت،‌ به‌منظور ساماندهی پروژه‌های فاضلاب شهر لنگرود از محل اجرای تبصره 3، مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با فرماندار، نماینده مردم در مجلس، شهردار و شورای شهر لنگرود دیدار کرد.

در این دیدار سید محسن حسینی رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی به منظور ارائه خدمات مطلوب به شهروندان اظهار داشت: پروژه‌ها به نحوی برنامه‌ریزی شده که با کمترین هزینه بتوان سیستم فاضلاب بهداشتی لنگرود را به ایستگاه پمپاژ و از آنجا به سمت تصفیه خانه فاضلاب انتقال داد.

وی با تأکید بر لزوم برخورداری از مبالغ دریافتی تبصره 3 در اجرای این پروژه، خواستار همکاری شهرداری و شورا به منظور هزینه کرد مبالغ مذکور در پروژه ساماندهی فاضلاب لنگرود شد و خاطرنشان کرد: لیست پروژه‌های قابل اجرا در بخش فاضلاب سنتی با هماهنگی بین شورا و مدیر امور تهیه و اجرا و گزارش سه ماهه هزینه کرد مبالغ تبصره 3 به شورا ارائه خواهد شد.

لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس ضمن تقدیر از تلاش مجموعه آب و فاضلاب شهرستان لنگرود، به بیان مشکلات موجود در خصوص اجرای شبکه فاضلاب بهداشتی و سنتی در برخی مناطق شهر و لزوم ساماندهی پروژه‌ها و نحوه هزینه کرد تبصره 3 پرداخت.

وی همچنین پیشنهاد بررسی و مطالعه طرح اجرایی کردن یک خط لوله در موازات رودخانه و پیگیری جهت تامین اعتبار آن از طریق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، به منظور جمع آوری فاضلاب‌های ورودی به رودخانه و تصفیه آن در خارج از شهر را ارائه کرد.

گفتنی است، مصوب شد 10درصد از مبالغ دریافتی از محل تبصره 3 برای لایروبی شبکه‌های فاضلاب موجود، 40درصد برای ساماندهی پروژه های شبکه فاضلاب بهداشتی و 50درصد به منظور ساماندهی شبکه فاضلاب سنتی با هماهنگی شورا و شهرداری لنگرود هزینه شود.

آبفای گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر