کد خبر: 641280 A

شیرزاد تاکید کرد:

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه گسترش مقوله کتاب و کتابخوانی با شعار ممکن نیست، گفت: در دنیای امروز که فضاهای مجازی بخش عمده‌ای از زندگی روزمره انسان را تحت شعاع قرار داده، مساله کتاب و کتابخوانی مغفول مانده است.

به گزارش ایلنا از رشت، فاطمه شیرزاد در حاشیه مراسم افتتاح بوستان کتاب در خیابان رودباری رشت اظهار کرد: این بوستان در محدوده شهرداری منطقه ۴ رشت احداث شده و علاوه بر نقاشی های دیواری سه بعدی در کف و فضاها، از دیگر امکانات نیز برخوردار است.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در رشت با استانداردها فاصله دارد، تصریح کرد: باید در این مباحث واقعیت‌ها را مطرح کرد و با تلاش و ایجاد زیر ساخت‌های مناسب در راستای توسعه و همگانی کردن امر کتابخوانی گام برداشت.

شیرزاد به نقش مسئولان فرهنگی در گسترش کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و گفت: بوستان کتاب در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع ایجاد شده و المان‌های مربوط به کتاب و کتابخوانی در این بوستان نصب شده که امیدواریم مورد توجه و استقبال شهروندان و علاقه‌مندان به این حوزه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای گسترش کتابخوانی در جامعه باید به اقدامات مدرن و مطرح دنیا توجه شود، افزود: ایجاد انگیزه و زیر ساخت‌های مناسب و مورد پسند نسل امروزی می‌تواند موجب تقویت این حوزه شده و باید با تسهیل کردن دسترسی به کتاب در راستای تقویت امر کتابخوانی تلاش شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه کتاب یار مهربان دیروز، امروز و فردای همه است بیان کرد: توجه به کتابخوانی باید از دوران کودکی فرهنگ‌سازی شود و سهولت بخشیدن دسترسی به کتاب می‌تواند در این مهم بسیار تاثیرگذار باشد.

کتابخوانی شورای شهر رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر