کد خبر: 639928 A

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: عملیات اجرایی نخستین بوستان انرژی‌های نو (تجدید پذیر) در محدوده منطقه ۵ شهرداری رشت ، مسکن مهر، آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسین علوی، با سرمایه‌گذاری بر تولید انرژی از منابع پایدار تاکید کرد و گفت: این بوستان که به همت مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز در حال اجراست، تلاش دارد تا هزینه‌های برق این بوستان را با اجرای صفحات خورشیدی تامین کند.

وی ابراز کرد: ایجاد درخت خورشیدی که پنل‌های خورشیدی در آن کار گذاشته می‌شود و همچنین احداث آلاچیق‌هایی با سقف صفحات خورشیدی و نیمکت‌هایی که مجهز به ذخیره انرژی خورشیدی هستند و ... طرح های در دست اقدام این بوستان است.
 
رئیس شورا همچنین گفت: ست‌های ورزشی این بوستان با دیگر بوستان‌ها متفاوت است و نیروی محرک مکانیکی استفاده کنندگان از این ست‌ها ذخیره شده و روشنایی بوستان را تامین می کند.
 
علوی، آموزش استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر در این بوستان را از دیگر اهداف این بوستان خواند و افزود: احداث مزرعه سبز در محدوده منطقه ۳ نیز از دیگر برنامه‌های مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری است تا بتوان در این مزرعه، میوه و سبزیجات سالم و ارگانیک تولید و مستقیم به دست مصرف‌کننده رساند.

 

انرژی برق شورای اسلامی شهر مسکن مهر شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر