کد خبر: 635950 A

نصرتی مطرح کرد:

شهردار رشت گفت: ساخت ساختمانها و پروژه های بی کیفیت در طرح و اجرا با پول شهروندان خطاست.

به گزارش ایلنا از رشت، آیین افتتاح ایستگاه۱۴ آتش نشانی و رونمایی از ۶ دستگاه خودروی نیمه سنگین آتش نشانی در بلوار دیلمان ، بلوار امام علی(ع) با حضور  مسعود نصرتی شهردار رشت برگزار شد .

شهردار رشت در این مراسم گفت: ما کنارهم جمع شدیم تا به ضرورت ایستگاه شماره ۱۴ رشت را افتتاح کنیم؛ و این در حالی است کشور و شهرداری با مشکلات مالی روبروست.

نصرتی افتتاح این پروژه را شروع خدمات‌رسانی به شهر رشت و شهرهای اقماری خواند و تصریح کرد: از آنجایی که ماموریت‌های امداد و نجات این سازمان در شهرهای اطراف نیز در حال انجام است، نوسازی خودروهای و راه‌اندازی ایستگاه‌های آتش نشانی بسیار ضروری به نظر می رسد.

وی افزود: من از وظایف لحظه‌ای ماموران آتش‌نشانی قدردانی می‌کنم و در هیچ‌یک از شهرهای کشور آن‌چنان که شایسته است نتوانسته‌ایم پاسخگوی زحمات پرسنل این سازمان باشیم.

شهردار رشت، ابزار تشکر از آتش‌نشانان را از ابزارهای اداری خواند و گفت: اولویت کار مجموعه شهرداری باید عاشقانه کار کردن، نگاه دوستانه داشتن و در نهایت اداری کارکردن باشد اما کار آتش‌نشانان فقط با فعالیتی عاشقانه در ارائه خدمات به شهروندان خلاصه می‌شود.

 نصرتی با تاکید بر ضرورت فعالیت دیگر سازمان‌ها و مناطق شهرداری برپایه عشق به همشهریان تصریح کرد: اولویت کار همه سازمان‌ها باید با نگاه دوستی و عشق به شهر و شهروندان باشد تا شهر رشت به توسعه یافتگی مدنظر دست یابد. ما اجازه نداریم با پول مردم ساختمان‌هایی بسازیم و پروژه‌هایی را اجرا کنیم که در طی دو سه سال بعد مجبور به جمع آوری و یا تخریب آنها باشیم.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: ما اجازه نداریم با پول مردم ساختمان‌هایی بسازیم و پروژه‌هایی را اجرا کنیم که در طی دو سه سال بعد مجبور به جمع‌آوری و یا تخریب آنها باشیم. ما یا پروژه‌ای را اجرا نخواهیم کرد و یا اگر اجرا کنیم چه در تهیه طرح، چه در اجرا و چه در تجهیزات تمام استانداردها را رعایت خواهیم کرد.

وی افزود: شهر رشت دارای سازه‌هایی با قدمت بیش از ۳۰۰ ساله است، ساختمان تاریخی ساعت شهرداری رشت در ۱۲۰ سال پیش ساخته شد و از نیاکان ما به یادگار مانده بنابراین یا باید پروژه‌ای در این شهر تعریف نشود و یا اگر تعریف می شود کیفیت آن به گونه‌ای باشد که ما شرمنده نسل آینده نباشیم.

شهر رشت ساختمان پلاسکوهای زیادی دارد

نصرتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو اذعان داشت: ساختمان پلاسکوهای زیادی در شهر رشت زیادی وجود دارد که باید برای آنها برنامه‌ریزی کرد و اگر نتوانیم با کمک فرمانداری و استانداری در تأمین بودجه و بهسازی و نوسازی سازمان‌ها اقدام کنیم هرروز باید در انتظار بروز حادثه در انبارها و فضاهای پر مخاطره بوده و در نهایت با تهدید جان نیروهای سازمان آتش‌نشانی مواجه شویم.

شهردار رشت با تاکید بر کثرت ساختمانهای چوبی و محدودیت عرض خیابانها در شهر رشت تصریح کرد: شهر رشت باتوجه به وسعت و جمعیت شهر نیازمند ایستگاههای خاص است .

پروژه عمرانی سال ۹۷ شروع نخواهد شد مگر با رعایت استاندارد در تمامی مراحل

وی با تاکید بر عدم اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر رشت، بار دیگر یادآور شد: ما اجازه انجام کاربی کیفیت و انعقاد پیمانکار با پیمانکار فاقد صلاحیت نداریم چون وضعیت اقتصادی شهر طوری نیست که ما سهل انگاری کنیم لذا امید است پروژه‌های عمرانی شهر رشت برای سال ۹۷ بدون کوچک‌ترین اغماض یا شروع نشود یا اگر شروع می‌شود به گونه‌ای اجرا شود که ما شرمنده شهروندان این شهر نگردیم و به عبارتی در تمامی مراحل از ارائه طرح تا اجرا و بهره ب داری پروژه استانداردها لحاظ شود.

رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر