کد خبر: 635616 A

فرماندار آستارا مطرح کرد:

فرماندار بندر آستارا گفت: این شهرستان از قابلیت‌های زیادی در حوزه ورزش برخوردار است و تقویت و توسعه زیر ساخت‌های ورزشی آن جزو برنامه‌های دولت است.

به گزارش ایلنا از آستارا،‌ یونس رنجکش در آئین آغاز نخستین تمرین تیم مقاومت آستارا پیش از آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال گیلان در ورزشگاه وحدت این شهرستان گفت: تکمیل طرح های استخر شنا و چمن ورزشی ورزشگاه وحدت در سال جاری از مهمترین برنامه های دولت در حوزه ورزش شهرستان آستارااست که عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه 38 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح های یاد شده اختصاص یافته است، افزود: متاسفانه بخش زیادی از ظرفیت های آستارا در حوزه ورزشی در گذشته مغفول مانده است و برای احیا و معرفی آنها باید برنامه ریزی و تلاش شود و در این زمنیه از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد .

رنجکش خواستار برنامه محور شدن مسئولان هیات های ورزشی شد و افزود: هر کدام از 35 هیات ورزشی فعالآستارا باید با تدوین تقویم ورزشی، برنامه های خوب و منسجمی اجرا کنند تا درآمد آنها فراهم شود و مدیریت ورزشی آستارا نیز باید به دنبال تحول آفرینی در این زمینه باشد.

رئیس شورای ورزش آستارا برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی را در برنامه های متنوع ورزشی ضروری خواند و اضافه کرد: زیر ساخت های ورزشی آستارا به خصوص در حوزه روستایی باید تقویت شود تا ورزش این شهرستان از حالت سکون خارج شود ودر این راستا تمامی دستگاه های اجرایی باید مشارکت کنند.

وی پیوند ورزش و گردشگری را در آستارا ضروری خواند و اظهار کرد: با فراهم شدن بستر توریسم ورزشی، شاهد سرمایه گذاری در این حوزه و تقویت بخش اقتصادی خواهیم بود که این مهم با همکاری هیات های ورزشی با برگزاری رقابت های ملی و سرمایه گذاری های زیرساختی امکان پذیر است.

رنجکش اعتبارات دولت را محدود خواند و تصریح کرد: هیات های ورزشی با برگزاری مسابقات استانی و کشوری، با درآمدزایی می توانند به پویایی ورزش قهرمانی و فراگیر شدن نشاط اجتماعی کمک کنند.

به گفته فرماندار آستارا، ورزش جدای اینکه یک فرصت برای تحرک و پویایی فردی در زندگی شخصی است اما اثرات اجتماعی بسیاری در سلامت عمومی و نشاط اجتماعی دارد و موجب تقویت همگرایی های اجتماعی می شود که نمونه بارز آن نشاط ایجاد شده در جامعه برای برد تیم ملی فوتبال کشورمان در چند روز اخیر است.

وی اظهار داشت: اثرات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی ورزش بر کسی پوشیده نیست و باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت و تاثیرات آن در جامعه بهتر بهره مند شویم بویژه در نزدیکی های اجتماعی و تولید سرمایه های اجتماعی که بسیار حائز اهمیت است.

رنجکش آستارا را یکی از شهرستان‌های پرظرفیت در زمینه ورزش عنوان و خواستار مشارکت پیشکسوتان این عرصه در پویایی بیشتر جامعه ورزش و فعالیت های این حوزه شد.

فرماندار آستارا ضمن تشکر از فرماندهی سپاه این شهرستان گفت: کنار ماموریت‌های سازمانی که سپاه دارد خوشبختانه فرماندهی این نهاد تلاش‌های خوبی را در زمینه پویایی و تحرک اجتماعی از طریق ورزش و ایجاد باشگاه ورزشی فوتبال داشته اند که تلاشی بسیار قابل تحسین است.

جهانبخش آرمان موسس تیم فوتبال مقاومت آستارا هم در این نشست ضمن تشکر و قدر دانی از فعالیت‌های فرماندار آستارا  از برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: از زمان حضور ایشان شاهد تحولات خوبی در آستارا بوده‌ایم.

وی افزود:  تیم فوتبال مقاومت با ارائه بازی های خوب، به لیگ برتر استان گیلان راه یافت و به منظور آمادگی آن در لیگ، بازی های دوستانه‌ای با تیم های مطرح کشور به میزبانی آستارا برگزار خواهد شد.

رنجکش با اشاره به اینکه مسابقات لیگ برتر فوتبال گیلان در اواسط فصل تابستان آغاز خواهد شد، افزود: تیم مقاومت آستارا با هدف رشد و توسعه فوتبال این شهرستان شکل گرفته و در این راستا آماده همکاری با هر کدام از تیم های شهرستانی هستیم.

وی اضافه کرد: انتخاب 2 ورزشکار از آستارا به عنوان دروازن‌بانان تیم‌های ملی فوتبال نونهالان و نوجوانان نشانگر رشد و توسعه‌یافتگی ورزش این شهرستان است و باید مورد حمایت قرار بگیرد در ادامه این برنامه احکام چند تن از اعضای باشگاه مقاومت به آنان اهدا شد.

گردشگری هیات های ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر