کد خبر: 635160 A

فاضلی خبر داد:

دبیر جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌ها با اشاره به ارسال ١٥١٩ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه هشتمین دوره این جشنواره در گیلان، اظهار کرد: آثار ارسالی، روز یکشنبه تحویل داوران شد.

به گزارش ایلنا از رشت،  فیروز فاضلی گفت: با پایان یافتن فرصت ارسال آثار برای شرکت در هشتمین دوره جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور، در مجموع ١٥١٩ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی با بیان این نکته که بخش اصلی جشنواره شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری است، تصریح کرد: آثار ارسالی در این بخش شامل ٣٩٨ اثر در رشته «تیتر»، ٩٢ «سرمقاله و یادداشت»، ١٦٤ «خبر»، ١٢٤ «گزارش»، ١١٢ «مصاحبه»، ١٥٢ «مقاله» و ١٢٣ «عکس» بوده است.

دبیر هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور ادامه داد: در بخش آثار رادیویی و تلویزیونی این دوره از جشنواره ٢٦ اثر و در بخش شعر رضوی نیز ٢٩٧ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.

فاضلی افزود: همچنین ٢٤ اثر برای بخش ویژه این دوره از جشنواره با محوریت «گرافیک رضوی در رسانه‌ها» ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این‌که از میان ١٥١٩ اثر ارسالی، هفت اثر نیز به دلیل عدم رعایت شرایط شرکت در جشنواره به عنوان آثار غیرمرتبط، کنار گذاشته شد، تصریح کرد: تعداد اثر باقی‌مانده، روز یکشنبه (٢٧ خرداد ٩٧) تحویل داوران نهایی جشنواره شد.

وی در پایان یادآور شد: تیمی متشکل از اساتید برجسته دانشگاه و فعالان رسانه کشور به انتخاب معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به سرپرستی دکتر حمید ضیائی‌پرور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌های این وزارت‌خانه، هیئت داوران هشتمین دوره جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور را تشکیل می‌دهند.

هشتمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در رسانه‌های کشور از سری برنامه‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، تیرماه ٩٧ همزمان با دهه کرامت به میزبانی استان گیلان برگزار می‌شود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای شمس توس گیلان به نشانی http://gilan.shamstoos.ir  مراجعه نمایند.

استان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر