کد خبر: 634946 A

با حضور معاون فرماندار رشت انجام شد؛

مراسم تحلیف بهراد ذاکری، عضو علی البدل شورای شهر رشت با حضور معاون فرماندار شهرستان رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در چهل و پنجمین جلسه صحن شورا که با حضور انصاری معاون فرماندار شهرستان رشت برگزار شد مراسم تودیع و معارفه دو عضو شورا ی شهر رشت برگزار شد. 

در این مراسم جلال الدین محمد شکریه به دلیل استعفا از شورا رفت و مراسم تحلیف بهراد ذاکری، عضو علی البدل پنجمین دوره شورای شهر رشت، برگزار شد . 

رئیس شورای شهر رشت، از همراهی جلال الدین محمد شکریه در زمان حضورشان در شورای شهر، تقدیر کرد و افزود: با مصوبه شورا، شکریه به عنوان مشاور عالی مالی و اقتصادی شورای شهر با شورای پنجم همکاری خواهند داشت . 

امیر حسین علوی،اظهار کرد: در این جلسه مراسم تحلیف بهراد ذاکری، عضو جدید شورای شهر رشت، برگزار می شود . 

وی ابراز امیدواری کرد با حضور عضو جدید شورا، روند فعالیتهای شورای پنجم بیشتر شود . 

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان رشت نیز در صحن شورا، از زحمات شکریه در کسوت عضو شورای شهر تقدیر و تاکید کرد: ایشان منشا خیر بودند و امیدواریم این اثر تداوم داشته باشد . 

انصاری برای بهراد ذاکری نیز ابراز توفیق و تصریح کرد: جایگاه شورا به لحاظ قانونی و عقلی مشخص است و تصمیم‌های جمعی مسلما پخته تر است . 

وی با اشاره به اصول قانون اساسی و نظارت شوراها بر عملکرد شهرداری‌ها تصریح کرد: مدیریت مطالبات مردم یکی از کارهای ضروری شوراست و اگر نتوانیم درخواست های شهروندان را اولویت بندی و برآورده کنیم، سرمایه اجتماعی مردم را از دست می‌دهیم و در شرایط کنونی کشور با تنوع مشکلات، نقش شوراها تعدیل و اولویت بندی مطالبات و برآوردن آن است . 

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری همچنین گفت: با این رویکرد،برای فرهنگ شهروندی نیز می‌توان برنامه ریزی کرد. اگرچه همه مطالبات مردم در این شرایط برآوردنی نباشد ولی باید اولویت بندی شود تا اعتماد شهروندان را از دست ندهیم. شهر رشت مشکلاتی دارد که باید برای آن برنامه داشت . 

انصاری ادامه داد: آموزش و آگاهی شهروندان به حقوق و تکالیف شهروندی نقش موثری در توسعه شهر خواهد داشت و در چنین شرایطی مدیریت شهری آسان‌تر خواهد بود . 

وی تاکید کرد:مدیریت مطالبات مردم باید در دستور کار شورای شهر رشت قرار گیرد . 

 

شورای شهر فرماندار فرماندار شهرستان معاون مشاور عالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر