کد خبر: 634554 A

فرماندار شفت مطرح کرد:

فرماندار شفت گفت: فرآوری، توسعه صنایع بسته بندی و برند سازی محصولات کشاروزی ، ضمن جلوگیری از خام فروشی سبب افزایش ارزش افزوده و درآمد مردم خواهد شد .

به گزارش ایلنا از شفت، محمدرضا محسنی در دیدار با کارکنان اداره جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به اینکه جهاد سازندگی یکی از یادگاری های ارزشمند حضرت امام(ره) است، گفت: امروز آن روحیه جهادی در سازمان جهاد کشاروزی ادامه دارد.

فرماندار شفت با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سبد غذایی مردم گیلان ، بلکه کشور در این شهرستان تولید می‌شود، افزود : شفت 14 هزار و 336 هکتار اراضی شالی دارد که سالانه 41 هزار تن برنج سفید در این شهرستان تولید می‌شود .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان شفت با تولید 2 هزار و 200 تن گوشت قرمز ، 12 هزار و 500 تن شیر خام و 7هزار  تن  گوشت سفید به عنوان یکی از قطب‌های تولید محصولات دامی در استان محسوب می شود، افزود : فرآوری ، توسعه صنایع بسته بندی و برند سازی محصولات کشاروزی ، ضمن جلوگیری از خام فروشی سبب افزایش ارزش افزوده و درآمد مردم خواهد شد .

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه تفکر و عملکرد سنتی بدون توجه به فناوری و عدم بهره گیری از تجهیزات روز در این حوزه مانع افزایش میزان و کیفیت محصولات کشاورزی خواهد شد، افزود : مهترین اصل توسعه در هر جامعه ای آموزش است ؛ لذا آموزش جامعه هدف در کنار بهره گیری از امکانات روز سبب افزایش بهره وری و درآمد کشاورزان خواهد شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح بوم گردی در شفت و دیگر شهرستان های گیلان تصریح کرد : دستگاه های متولی بایستی با اهتمام و جدیت و بهره گیری از تمام ظرفیت ها برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح تلاش کنند اما از تغییر کاربری زمین های شالی و باغات چای در این شهرستان جلوگیری می شود .

محسنی در پایان بر ایجاد بسترهای لازم برای عرضه و فروش محصولات کشاورزان شفتی تاکید کرد و افزود : ایجاد بازارچه های سنتی در مسیرهای گردشگری باید پیگیری و اجرایی شود .

درآمد شیر گردشگری گوشت قرمز شهرستان شفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر