کد خبر: 632079 A

فرماندار آستارا :

فرماندار آستارا با بیان اینکه مهمترین محور مبارزه با مواد مخدر انجام اقدامات پیشگیرانه است، گفت: آستارا شهرستان مرزی است که اقدامات مربوط به مبارزه با مواد مخدر در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت: یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید در بخش مبارزه با موادمخدر اجتماعی شدن این موضوع در جامعه است که این امر نیازمند فراگیری و فرهنگ‌سازی است که در این زمینه رسانه‌ها و سازمان های مردم نهاد در کنار شخصیت ها و افراد مرجع اجتماعی نقش مهم و تاثیر گذاری دارند.

 وی اضافه کرد: مهمترین محور مبارزه با مواد مخدر انجام اقدامات پیشگیرانه است که در این میان خانواده ها از مهمترین عوامل هستند که می‌توانند با تبیین و آموزش مهارت های زندگی در درون خانواده موجب کاهش آسیب ها و افزایش اثرات مقابله شوند.

 وی یادآورشد: اجرای برنامه‌های دقیق و بهره‌مندی از ظرفیت‌های اجتماعی با خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ریزی موجب تقویت آمادگی های جامعه در اقدامات پیشگیرانه می‌شود که نباید از ظرفیت‌های موجود در جامعه غافل بود.

 به گفته فرماندار آستارا؛ خطر اعتیاد و آسیب های ناشی از آن پشت در همه خانه‌ها نشسته است و نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت فرزندان خود و همچنین افراد کل جامعه بی تفاوت باشیم و باید مسئولیت های اجتماعی آن را بپذیریم و اقدام کنیم.

رنجکش اظهار کرد: آستارا شهرستان مرزی است که اقدامات مربوط به مبارزه با مواد مخدر از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون در اینجا هم باید تلاش شود تا جامعه از تأثیرات منفی در این زمینه مصون بماند و هم این که با تبادلات قاچاق مواد مخدر نیز برخورد جدی شود.

وی ادامه داد: توجه به تامین تجهیزات و امکانات کافی برای برخوردهای مقابله ای توسط دستگاه های مربوطه در کنار فراهم‌سازی امکانات مناسب تفریحی، ورزشی و فرهنگی برای تولید نشاط اجتماعی از مهم‌ترین نیازها است.

 رنجکش با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: با توجه به نقش روزهای نمادین برای پررنگ کردن تاثیرات اجتماعی پدیده های مختلف باید تلاش کنیم با برنامه ریزی های مناسب و جامع نظیر برپایی نمایشگاه‌ها، برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی در کنار کارگاه‌های آموزشی فضای  ذهنی جامعه را نسبت به پدیده شوم مواد مخدر حساس کنیم.

گیلان آستارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر