کد خبر: 628775 A

علوی خبر داد:

رئیس شورای شهر رشت از کمک مالی به آرمان حداد، برای صعود به قله ۱۲۵ ۸ متری نانگاپاربات در کشور پاکستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، امیر حسین علوی با تاکید بر حمایت‌های شورا و مدیریت‌شهری از قهرمانان ورزشی تاکید کرد: شورای‌شهر در حمایت از قهرمانان ورزشی برای ارتقا به مدارج بالاتر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

امیر حسین علوی افزود: آرمان حداد، افتخار ما گیلانی‌هاست که پیش از این توانسته بود قله ۸۰۴۷ متری در هیمالیا را بدون کپسول اکسیژن صعود کند، ارتفاعی که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود و از میان ۱۰ قله مرتفع جهان، تنها ۱۴ نفر موفق به صعود همه این قله‌ها شده‌اند.

وی با اشاره به مصوبه جلسه ۱۴۲ شورای شهر رشت اظهار کرد: با حمایت دیگر اعضای محترم شورای شهر، مبلغ قابل توجهی به آرمان حداد برای صعود به قله نانگاپاربات موافقت شد و از فردا آرمان حداد به مدت ۵۰ روز و با شعار«رشت، شهر خلاق خوراک» یکی دیگر از قله‌های مرتفع جهان در کشور پاکستان را صعود خواهد کرد.

رئیس شورای‌شهر رشت یادآور شد: دو سال پیش نیز شورای‌شهر با لایحه‌های کمک مالی برای صعود به قله برودپیک هیمالیا موافقت کرده بود و این جوان برومند گیلانی توانست پرچم پرافتخار رشت را در قله یاد شده به اهتزاز درآورد.

گفتنی است، آرمان حداد کوهنورد جوان رشتی، متولد سال ۱۳۶۴ است و ۱۷ سال سابقه کوهنوردی دارد.

وی تاکنون ۴ قله از ۱۰ قله مرتفع جهان را فتح کرده و در پنجمین سفر خود قرار است قله «نانگاپاربات» پاکستان را فتح کند.

حداد سال گذشته به‌عنوان سفیر شهر خلاق یونسکو پرچم شورا و شهرداری رشت را در قله ۸۰۰۰ متری هیمالیا به اهتزاز درآورد.

آرمان حداد تاکنون دو مستند ساخته که مستند ورزشى او به نام «ماناسلو دشنه‌اى در دل آسمان» در سال ۲۰۰۹ در میلان ایتالیا برگزیده شده است.

شورای‌شهر رشت آرمان حداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر