کد خبر: 628522 A

در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای صورت گرفت؛

پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان گیلان در راستای کاهش تصادفات جاده ای، به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت،حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: همه دستگاه های امداد و نجات و خدمات رسان باید ضمن ارائه خدمات مطلوب به مسافران در ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و تعطیلات 14 و 15 خرداد، بیشترین تمرکزشان را در مبادی ورودی استان معطوف کنند.

وی در ادامه با اشاره به آمار 99  نفری تلفات جاده ای در استان گیلان در 2 ماه نخست سالجاری خاطرنشان کرد: این عدد در مدت مشابه سال قبل 101  نفر بود ، که دو درصد کاهش تلفات را نشان می دهد.

وی افزود: راکبین موتور سیکلت و دوچرخه  و عابرین پیاده با 67.6 درصد بیشترین سهم را از تلفات جاده ای استان به خود اختصاص داده اند که این آمار ضرورت بیش از پیش آموزش و فرهنگ سازی را ایجاب می کند و  ما سعی کنیم اعتبارات را به دو مقوله عابرین پیاده و موتورسواران معطوف کنیم.

در ادامه خاوری مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر کمیسیون ایمنی اجرائی ایمنی راههای استان گیلان ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه ضیافت الهی و تبریک میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) به برگزاری مداوم و منظم این جلسات بصورت ماهیانه تاکید کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان در پایان هدف تشکیل جلسات کمیسیون ایمنی راه‌ها را بررسی راهکارهای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای عنوان کرد و گفت: امیدواریم با پیگیری مصوبات این جلسات بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا هرگز شاهد حوادث تلخ و ناگوار در سطح جاده‌های استان نباشیم.

استان گیلان تصادفات جاده ای جاده فرهنگ سازی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر